Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 


Nugaros vidurio linija. (kaip 1 pav.). Kad siuvinys gerai tiktų figūrai, nugaros vidurio linijos viršutinė dalis iki menčių aukščio atitraukiama nuo vertikalios linijos (nuo taško A0) į dešinę (siuvinių su vidurine siūle) ir žymima tašku A′0.
Normalaus sudėjimo figūroms ši linija atitraukiama 0,5 cm, atlašioms – neatitraukiama, o palinkusioms – atitraukiama iki 1 cm.


Jeigu ties septintuoju kaklo slanksteliu yra riebalinio audinio sankaupų, tai normalaus sudėjimo figūroms nugaros vidurio linija neatitraukiama, atlašioms – atitraukiama į kairę 0,3 – 0,5 cm, o palinkusioms į dešinę 0,5 cm.

 

Švarko nugaros brėžinys
 
2 pav. Nugaros vidurinės linijos brėžimas: a – siuvinių su ištisine nugara,
b – tiesaus silueto siuvinių su siūle nugaros viduryje, c – pusiau prigludusio
ir prigludusio ir prigludusio prie liemens silueto siuvinių su siūle nugaros
viduryje

 

 

Toliau nugaros vidurio linija brėžiama taip.
Siuvinių su ištisine nugara taškas A0 sujungiamas su tašku L1 (2 pav., a). Tiesaus silueto siuvinių su siūle nugaros viduryje taškas A0(A′0) jungiamas tiese su tašku M, o taškas M su tašku L1. Nugaros vidurio linija brėžiama lenkta linija (2 pav., b). Pusiau prigludusio ir prigludusio prie liemens siluetų su siūle nugaros viduryje siuvinių (2 pav., c) prigludimui padidinti prie liemens linijos daromi papildomi įsiuvai.


L1L11 = 1,0 – 1,5 cm.


Atstumas L1L11 dalijamas per pusę, gautas taškas sujungiamas tiese su taškais A0(A′0) ir M.
Galutinis nugaros vidurio linijos susikirtimo su krūtinės linija taškas žymimas raide K (kaip 1 pav.).
Liemens linija brėžiama stačiu kampu: siuvinių su siūle nugaros viduryje – į ML1, o siuvinių su ištisine nugara – į A0L1.


Nugaros priekaklis (kaip 1 pav.). Nuo taško A0(A′0) į dešinę ant horizontalios linijos atidedama atkarpa, lygi nugaros priekakčio pločiui:


A0A2(A′0A2) = Švarko nugaros brėžinys + P pp(P pp – priekaklio pločio priedas).


Figūroms su riebalinio audinio sankaupomis ties septintuoju kaklo slanksteliu arba su raumeninga pečių juosta nugaros priekakčio plotis padidinamas 0,5 – 1 cm. Siuvinių be nugaros vidurio siūlės, skirtų palinkusioms figūroms, nugaros priekakčio plotis padidinamas tiek, koks yra projektuojamo nugaros priekakčio įsiuvo plotis, t.y. 1 – 1,5 cm.
Nugaros priekaklio aukštis (gylis) atidedamas nuo taško A2 žemyn:


A2A1 = A0AŠvarko nugaros brėžinys , čia A0A2 – nugaros priekaklio plotis be įsiuvo ties nugaros vidurio siūle pločio ir riebalinio audinio sankaupų priedo.

Horizontali nugaros priekaklio dalis brėžiama statmenai į viršutinę nubrėžtos nugaros vidurio linijos dalį.
Nuo taško A žemyn ant nugaros vidurio linijos atidedamas nugaros ilgis iki liemens linijos (nugaros liemens ilgis).


AL(AL1) = N i + P n li.


Apačios linija brėžiama per tašką L(L1) statmenai į nugaros vidurio linijos apatinę dalį.


Nugaros pečių linija (kaip 1 pav.). Nugaros pečių siūlės galo vieta (taškas P1) nustatoma dviejų lankų susikirtimu: lanko, nubrėžto iš taško A2 spinduliu, lygiu peties pločiui (P p) plius įsiuvo plotis (jeigu yra įsiuvas) ir plius sulaikymo užlaida, ir lanko, nubrėžto iš taško L (L1 – jeigu nugaros vidurio linija atitraukta) spinduliu, lygiu peties įstrižiniam aukščiui P į a plius P p į a.

Peties įstrižinio aukščio priedo matmuo (P p į a) susideda iš nugaros liemens linijos ilgio priedo (P n l i) ir pečių įdėklo užlaidos (jei jo reikalauja mada).


A2P1 = P p + įsiuvo plotis + sulaikymo užlaida.

LP1 = (L1P1) = P į a + P p į a.


Prigludimui prie menčių reikalingą nugaros apimtį brėžinyje garantuoja įsiuvai, sulaikymo užlaida ir audinio sulaidymas ties pečių kraštu ir pažastimi. Paprastai įsiuvui prie peties linijos numatoma nuo 2 – 2,5 cm (minkštiems audiniams) iki 1,5 – 2 cm (standiems audiniams). Atlašioms figūroms įsiuvas mažinamas, o palinkusioms – padidinamas 0,5 cm. Be to, nugaros pečių linijoje rekomenduojama 0,5 – 1 cm sulaikymo užlaida.

Matmuo P g garantuoja prigludimą prie menčių, todėl pažasties linijoje sulaidymui skiriama:
standartinėms figūroms – 0,5 – 1 cm,
figūroms tiesia nugara (atlašioms) – 0,5 cm,
figūroms su didesnio kreivumo nugara ir labai atsikišusiomis mentėmis (palinkusioms) – 1 – 1,5 cm.


Sulaidymo užlaida gali būti palikta pažastyje arba perkelta į įsiuvą pečių linijoje (tai priklauso nuo modelio). Siuvinių su papetėmis sulaidymo užlaidą galima perkelti į papetės prisiuvimo liniją. Siuvinių iš minkštų audinių ši užlaida gali būti sulaidyta pažasties linijoje.

Peties įsiuvo vieta (priekaklio aukščiausio taško atžvilgiu) priklauso nuo kūno sudėjimo. Standartinėms figūroms atstumas tarp nugaros priekaklio aukščiausio taško ir įsiuvo lygus 4 – 4,5 cm, figūroms su atsikišusiomis mentėmis įsiuvas daromas arčiau peties siūlės vidurio, figūroms su kreivu stuburu įsiuvas keliamas nugaros priekaklio link arba daromas jame, palinkusioms arba su plačia nugara ir siaurais pečiais figūroms(jeigu įsiuvo plotis 3 – 3,5 cm) daromi du įsiuvai: vienas nugaros priekaktyje, antras – pečių linijoje už 4 – 5 cm nuo pirmojo.


Įsiuvų kryptis priklauso nuo modelio, bet paprastai jie yra lygiagretūs nugaros viduriui. Įsiuvo ilgis 6 – 9 cm ir priklauso nuo pločio: kuo jis mažesnis, tuo trumpesnis ir įsiuvas.
Galutinai pečių linija nustatoma, darant lekalus: taškai A2 ir P sujungiami tiese, suglaudus įsiuvą.


Nugaros pažastis (3 pav.).

 

Švarko nugaros brėžinys

3 pav. Stuomens su įsiutinėmis rankovėmis pažasties brėžinio sudarymas

 

 

 Pažasties linijai nubrėžti nustatomi pagalbiniai taškai P2, P3,1, K2.
Taškas P2 nustatomas, brėžiant statmenį iš taško P1 į vertikalią liniją, nubrėžtą iš taško a. Iš taško K1 į viršų atidedama atkarpa K1P3 , gaunamas pažasties prisilietimo prie vertikalios linijos taškas:

K1P3 = Švarko nugaros brėžinys + 2 cm.
Pagalbinis taškas l yra ant kampo K1 pusiaukampinės, jo vieta priklauso nuo pažasties pločio ir nustatoma iš formulės:

K1 1 = 0,2 K1K4 + 0,5 cm.

Figūrai, kurios ranka atlenkta į nugaros pusę, ši atkarpa gali būti sumažinta net 0,5 cm, o kurios ranka atlenkta į priekį, padidinta 0,3 cm.

Pažasties vidurys – taškas K2 :

K1K2 = 0,5 Pa p (Pa p – pažasties plotis).


Nugaros pažasties linija brėžiama per taškus P1, P3, 1 ir K2.
Kai brėžiama pažasties linija, atsižvelgiama į tai, kad, atitraukiant nugaros vidurio liniją ir ją nustatant galutinai, susiaurėja siuvinio nugara. Kad nugara nesusiaurėtų, menčių aukštyje į dešinę nuo pažasties linijos atidedama atkarpa, lygi atstumui nuo vertikalios linijos, nubrėžtos iš taško A0, iki nugaros vidurio linijos, ir per gautą tašką brėžiama pažasties linija.

 

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama