Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

Švarko nugaros šoninės linijos
 
4 Pav. Nugaros ir priekio šoninių linijų brėžimas

 


Šoninės siūlės vieta ir forma priklauso nuo siuvinio silueto ir kirpimo, nuo to, ar yra kitų siūlių, turinčių įtakos siuvinio formai, įsiuvų liemens linijoje ir jų išdėstymo, siuvinio rūšies ir kitų veiksnių. Šoninės siūlės vieta krūtinės linijoje nustatoma tašku K5, esančiu dažniausiai į dešinę, tik kai kuriais atvejais į kairę, nuo taško K1.


Minkštų ir laisvų formų siuvinių su viena šonine siūle arba keliomis siūlėmis (šonine ir einančia per mentės ir krūtinės centrą arba kur nors netoli jų) taškas K5 yra arčiau pažasties vidurio (taško K2).

Griežtų, konstruktyvių, nedidelės apimties formų siuvinių taškas K5 yra arčiau vertikalios linijos, einančios nugaros viduriu (ak1). Šiuo atveju priekyje reikia papildomų vertikalių siūlių arba įsiuvo.


Iš taško K5 į apačią ir į viršų iki pažasties brėžiama ašies linija, o pagal ją brėžiamos nugaros ir priekio šoninės linijos. Siuvinių, kurių nugaros vidurio linija neatitraukta, ašies linija brėžiama vertikaliai. Vertikalios linijos susikirtimas su liemens linija žymimas tašku L2.

Norint nustatyti labai prigludusio silueto siuvinių šoninių siūlių vieta liemens linijoje, apskaičiuojama įsiuvų suma, kuri lygi siuvinio pločių per krūtinės ir liemens linijas skirtumui: įsiuvų suma = (Kr ap III + P kr) – (L ap + P l).
Jeigu siuvinio brėžinyje nugaros vidurio linija yra atitraukta, verta apskaičiuoti įsiuvų sumą, naudojant brėžinio dalį L1L3.


Įsiuvų suma = L1L3(L11L3) – (L ap + P l).

Įsiuvų suma siūlėms ir įsiuvams dalijama ne po lygiai, tai priklauso nuo siuvinio formos ir kūno sudėjimo. Konstruojant siuvinius, kurių forma atitinka natūralius figūros kontūrus, dažniausiai numatomi 4 įsiuvai: vienas nugaroje (ašies linija eina per menčių centrą), du priekyje – priekinis ir šoninis (priekinio įsiuvo ašies linija eina per krūtinės centrą, o šoninio įsiuvo ašis yra viduryje – tarp šoninės linijos ir priekinio įsiuvo) ir vienas – šoninėje siūlėje. Kiekvieno jų plotis lygus įsiuvų sumai, padalytai iš 4.


Jeigu yra kelios vertikalios siūlės, kurios mažina drabužio apimtį ir šiek tiek sušvelnina natūralias kūno formas, tai įsiuvai keliami į siūles (atsižvelgiant į drabužio prigludimą prie tų siūlių) : į nugaros vidurio siūlę arba siūles, einančias per menčių vidurį, ir t.t. Visų įsiuvų (savarankiškų ir perkeltų į konstrukcines siūles) konfigūracija priklauso nuo siuvinio prigludimo per liemenį.


Norint paryškinti liemenį, liemens laisvumo priedas imamas kuo mažesnis, todėl įsiuvų suma ir, aišku, kiekvieno įsiuvo plotis padidėja. Tokie įsiuvai daromi trumpi ir apibrėžiami įgaubtomis linijomis.
Jeigu norima, kad liemens linija būtų vos pastebima, tai liemens laisvumo priedas imamas didesnis, todėl įsiuvai daromi atitinkamai smulkesni, ilgesni ir apibrėžiami iškiliomis linijomis.

Nugaros šoninė linija brėžiama per taškus K5, L4 su įlenkimu (ašies linijos atžvilgiu) liemens linijoje, lygiu įsiuvų sumai, padalytai iš 8 (visų įsiuvų pločiai vienodi), o priekio šoninė linija – per taškus K5L5 su tokiu pat įlenkimu liemens linijoje. Įlenkiama ne daugiau kaip 1,5 – 2 cm.


Pusiau prigludusio silueto siuvinių įsiuvų pločių liemens linijoje galima neapskaičiuoti.
Nugaros ir priekio šoninės linijos brėžiamos per taškus ties krūtine su 0,5 – 1,5 cm įlenkimu (ašies linijos atžvilgiu) liemens linijoje.

Brėžiant tiesias šonines linijas, būdingas tiesaus silueto siuviniams, pakanka vieno taško K5. Linijos brėžiamos tiksliai vertikaliai.
Brėžiant didelės apimties stuomenis, parauktus liemens linijoje, nugaros ir priekio apačios paplatinamos. Šoninė siūlė yra tiesi.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama