Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

Stella McCARTNEY


Stella McCartney gimė 1972 metais, legendinio “bitlo“ sero Paul McCartney šeimoje. Skirtingai nei daugelis kitų įžymybių vaikų, McCartney šeimos palikuonys nebuvo lepinami. Stela užaugo be auklės ir asmens sargybinio priežiūros, mokėsi vakarų Esekso paprastoje valstybinėje mokykloje ir netgi uždarbiaudavo vietiniame restorane plaudama indus.


Kalbama, kad Stella, būdama 15 metų amžiaus padėjo Christian Lacroix kurti jo pirmą haute couture kolekciją, visgi patvirtinimų šiai informacijai nėra. 1995 metais Stella užbaigia St. Martin College of Art, pagal specialybę “Mada“. Apie jos išleistuvių kolekciją plačiai rašė spaudoje. Labai jai padėjo jos draugės, dirbančios modeliais - Naomi Campbell, Kate Moss, Yasmin Le Bon, o taip pat tėvai Paul ir Linda MacCartney. Kolekciją įsigijo Londono butikas Tokio . Greitu laiku jos modelius dėvėjo tokios įžymybės kaip Patsy Kensit, Meg Mathews, Kate Moss.


1997 metais praėjus vos keliems metams po koledžo baigimo, Stella paskiriama Prancūzijos mados namų Chloe vyriausiu dizaineriu. Kalbama, kad Karl Lagerfeld, kuris užėmė šią vietą iki jos, sužinojęs tokį mados namų valdybos sprendimą, pasakė: “Jie turėjo parinkti žinomą vardą. Ir jie išrinko – bet muzikoje, o ne madoje. Tikėkimės, kad ji taip pat talentinga, kaip ir jos tėvas“. Tačiau Chloe mados namuose buvo tvirtinama, kad pasirinko ją išskirtinai pagal jos profesinius sugebėjimus.


Stella atvyko į Paryžių, kad galėtų suteikti Chloe mados namams naujos energijos ir idėjų. Ji paėmė pagrindu moterišką Chloe stilių, kurį septyniasdešimtais taip mėgo jos motina ir pridėjo devyniasdešimtųjų bohemišką prabangą ir ryžtingumą. Ir jos pastangos buvo vainikuotos. Per tuos keturis metus, kai Stella vadovavo Prancūzijos mados namams Chloe, prekybos apimtys išaugo 4 – 5 kartus, o tarp klientų atsirado tokios įžymybės kaip Madona, Nicole Kidman, Victoria Beckham, Kate Moss.


2000 metais pasklido gandai, kad jai pasiūlė vadovauti moteriškai aprangos (iš odos) linijai Gucci mados namuose. Vėliau pranešė, kad Stella pasiūlymo atsisakė motyvuodama, kad ji dar jauna “žalia“ ir nesugebės atstovauti šiai linijai. Buvo pasirašytas naujas kontraktas su Chloe mados namais. Tačiau, dizainerės bendradarbiavimo pabaiga su Chloe mados namais jau buvo ne už kalnų.


2001 metų balandžio mėnesį Gucci Group ir Stella MacCartney galų gale surado optimalų bendradarbiavimo variantą –  globojant Gucci mados namams, jai buvo pasiūlyta sukurti savo liniją. Tokiu būdu, Stella gavo ilgai lauktą kūrybinę laisvę ir nepriklausomybę. Šiuo metu Stella jau atidariusi butikus Niujorke ir Londone, sukūrė originalų kvepalų aromatą.


2003 metais Stella MacCartney vardas įtraukiamas į Daily Mail laikraščio sudarytą pačių įtakingiausių Londono moterų sąrašą, “Mados“ kategoriją (Britain‘s 100 Most Influential Women). Be jos į šį sąrašą įtraukti tokie vardai, kaip Kate Moss, Anglijos žurnalo Vogue vyriausias redaktorius Alexandra Shulman, Burbery direktorė Rose Marie Bravo ir Storm Models agentūros įkūrėja Sarah Doukas.


2003 liepos antrą dieną televizijos kanalu BBC1 buvo demonstruojama dokumentinė kino juosta apie Stelos gyvenimą “Imagine – Stella‘s Story“.


2003 metais Stelai suteikiamas Škotijos Dandi universiteto garbingas juridinių mokslų daktaro laipsnis.


2003 metų rugsėjo mėnesį nuošalioje Bjut saloje, kuri randasi vakarų nuo Škotijos pusėje, įvyko Stelos ir buvusio Wallpaper žurnalo leidėjo Alasdhair Willis jungtuvės.


Stella MacCartney garsėja kaip gyvūnėlių mylėtoja ir globėja – ji ne tik, kad nedėvi aprangos iš natūralios odos ar kailio, bet ir negali sėdėti ant odinių sėdynių. Ji ne kartą kritikavo savo kolegas, ragindama juos atsisakyti gaminti aprangas iš “kruvinų audinių“, uždraudė savo dvaro valdose viešą medžioklę. Kartu su savo drauge aktore Sadie Frost nusifilmavo trumpoje agitacinėje kino juostoje, parodančioje, koks yra sunkus gyvūnų gyvenimas, kuriuos žudo išskirtinai dėl kailio.
                     

 

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama