Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Jau buvo minėta, kad daugelio tiesių sijonų pagrindas yra tiesus dvisiūlis sijonas. Šį pagrindą be didelio vargo galima modeliuoti, atsižvelgiant į fasoną: naudojamos horizontalios įkarpos, vertikalūs reljefai, drapiruotė, figūrinės kirptos linijos. Norint padaryti prašmatnių sijonų modelius, reikia kruopščiai išnagrinėti pagrindinio brėžinio struktūrą.
Sudarant pagrindinį sijono brėžinį, iš pradžių reikia nubraižyti jo tinklą, o po to ant jo – brėžinį. Pagrindiniai figūros matmenys: liemens apimtis L ap, klubų apimtis Kl ap ir sijono ilgis. Nustatomas sijono nugaros, priekio ir šonų ilgis.
Pagrindinių sijono dalių laisvumo priedai (liemens – P l ir klubų – P kl) pateikti lentelėje.

 


Sijonų liemens ir klubų laisvumo priedai (cm)

 

 

Sijono prigludimo laipsnis

 

 

Matmenys

labai prigludęs

prigludęs

vidutiniškai prigludęs

laisvas

Liemens apimtis

0

0,5 – 0,7

1

Daugiau kaip 1

Klubų apimtis

0 – 0,5

0,7 - 1

1,5 - 2

2,5 - 3

Tinklo braižymas. (1 pav.). Užpakalinės dalies vidurio linija. Kairiajame viršutiniame popieriaus lapo kampe pažymimas taškas L ir nuo jo žemyn brėžiama vertikali linija.

 

 

sijono iškarpos
 
1 Pav. Pagrindinė sijono konstrukcijos iškarpa

 


Apačios linija. Nuo taško L ant nubrėžtos vertikalios linijos atidedama atkarpa, lygi sijono ilgio nuo liemens linijos užpakalyje matmeniui, ir pažymima tašku A. Iš taško A į dešinę brėžiama horizontali linija. Atkarpa LA lygi sijono ilgiui užpakalyje, ji yra užpakalinės dalies vidurys.

LA = S iu.

Klubų linija. Nuo taško L ant užpakalinės dalies vidurio linijos atidedama atkarpa, lygi 1/5 visos klubų apimties (Kl ap) matmens, ir pažymima tašku K. (Dažniausiai atstumas nuo liemens linijos iki klubų linijos laikomas lygiu 18 – 20 cm; figūroms su žemais klubais klubų linija nustatoma, matuojant atstumą nuo liemens linijos iki aukščiausio sėdmenų taško.) Iš taško K į dešinę brėžiama horizontali linija.


Priekinės dalies vidurio linija. Nuo taško K ant klubų linijos atidedama atkarpa, lygi pusės klubų apimties matmeniui su klubų laisvumo priedu, ir pažymima tašku K1.


KK1 = K lap + P kl.


Per tašką K1 nubrėžiama vertikali linija, atitinkanti sijono priekio vidurio liniją. Jos susikirtimas su apačios linija pažymimas tašku A1. Iš taško A1 aukštyn ant vertikalios linijos atidedama atkarpa, lygi priekio ilgio matmeniui, ir pažymima tašku L1:


A1L1 = S pi.


Šonų kraštų linija. Iš taško K į dešinę atidedama atkarpa, lygi ½ klubų apimties matmens su klubų laisvumo priedu minus 0 – 1 cm, ir pažymima tašku K2:


KK2sijono lekalas_ - (0 – 1).


 Iš taško K2 nubrėžiama vertikali linija. Jos susikirtimas su apačios linija pažymimas tašku A2. Iš taško A2 į viršų atidedamas sijono šono ilgis ir žymimas tašku L2.


L2A2 = S ši.


Taškai L, L2 ir L1, L2 sujungiami lenktomis linijomis.


Įsiuvai. Tiesaus dvisiūlio sijono brėžinyje paprastai daromi 3 įsiuvai. Įsiuvų suma lygi pasiūto sijono pločių per klubus ir liemenį skirtumui.
Įsiuvų suma lygi 2(LL2, + L2L1) – (L ap + P l) + P;


Čia P l - liemens laisvumo priedas, o P – sijono pritaikymo prie juosmens arba korsažo priedas, lygus 0,5 – 1 cm. (Įsiuvai turi būti nukreipti į didžiausių figūros iškilumų taškus, todėl jų kryptis, dydis ir skaičius priklauso nuo kūno sudėjimo.)
Šono įsiuvo plotis lygus pusei įsiuvų sumos. Nuo taško L1 į kairę ir į dešinę atidedama po pusę šono įsiuvo pločio.


Po to nustatoma nugaros įsiuvo vieta. Atkarpa KK3 = 0,4 KK2. Iš taško K3 keliamas statmuo, kuris kertasi su liemens linija taške L3. Nugaros įsiuvo plotis lygus 0,35 įsiuvų sumos. Nuo taško L3 į abi puses ant liemens linijos atidedama po pusę nugaros įsiuvo pločio.

Priekio įsiuvo vieta nustatoma atkarpa K1K4 = 0,4 K1K2. Iš taško K4 į viršų keliamas statmuo, kuris kertasi su liemens linija taške L4. Priekio įsiuvo plotis lygus 0,15 įsiuvo sumos. Nuo taško L4 į abi puses ant liemens linijos atidedama po pusę priekio įsiuvo pločio.

Vidutinis nugaros įsiuvo ilgis 15 – 17 cm, šono įsiuvo – 16 – 20 cm, priekio įsiuvo – 10 – 20 cm. Įsiuvai braižomi truputį įgaubtomis linijomis.
Galiausiai sijono viršutinis kraštas brėžiamas lekaluose įgaubtomis linijomis, suglaudus įsiuvus.

 

Pastabos:

1. Jeigu skirtumas tarp klubų apimties matmenų yra didelis, tai sijonui rekomenduojama padaryti 10 įsiuvų (po 2 priekinėje ir užpakalinėje dalyje ir 1 šone). Atstumas tarp dviejų įsiuvų 3 – 4 cm.
2. Jeigu liemuo siauras, o klubai žemi, tai sijonui taip pat reikia 10 įsiuvų, kurių suma paskirstoma taip: nugaros įsiuvo, esančio arčiau šono, plotis lygus 0,25 įsiuvų sumos, antrojo nugaros įsiuvo – 0,2 tos sumos, priekio įsiuvo, esančio arčiau šono, - 0,2 , antrojo priekio įsiuvo – 0,15, o šono įsiuvo – 0,2.
        Pirmasis užpakalinės dalies įsiuvas yra 9 – 10 cm nuo jos vidurio, antrasis – viduryje tarp pirmojo ir šono įsiuvo.
Jų ilgis 13 – 15 cm.
        Pirmasis priekinės dalies įsiuvas yra 10 – 11 cm nuo jos vidurio, antrasis – viduryje tarp pirmojo ir šono įsiuvo. Jų ilgis 10 – 12 cm.
3. Jeigu sėdmenys labai atsikišę, tai užpakalinės dalies įsiuvas padidinamas ir perskiriamas į du. Šono įsiuvo plotis lygus 0,3 – 0,4 įsiuvų sumos, dviejų užpakalinės dalies įsiuvų – 0,5 – 0,55 tos sumos, priekinės dalies įsiuvų – 0,1 – 0,15.


Atsižvelgiant į modelį, įsiuvai gali būti pakeisti klostėmis, užmetimais, raukčiais. Jeigu užmetimų ir raukčių užlaida didesnė už liemens įsiuvų sumą, tai sijono apačiai brėžinyje paplatinti (kad apačios ir viršutinio krašto linijos būtų vienodo ilgio) naudojami techninio modeliavimo būdai.

Sijono apačios plotis nustatomas pagal modelį. Dėl bet kokio jos paplatinimo brėžinyje reikia nubrėžti vertikalias konstrukcines linijas (siūles) – skaidyti sijoną į dalis ir per tas linijas paplatinti detalių (dalių) apatinę dalį. Viršutinėje sijono dalyje detalių sujungimo linijos sutaikomos su liemens įsiuvais.


Dvisiūlių sijonų šoninės siūlės vieta brėžinyje nustatoma pagal anksčiau pateiktą skaičiavimą arba pagal švarkelio (žaketo), striukės arba liemenės šoninių siūlių vietą (jeigu sijonas yra komplekto dalis). Sijono šoninė dalis gali nesutapti su komplekto kitos dalies arba suknelės juosmens šonine siūle, jeigu pastaroji siūlė gerokai atitraukta nuo pažasties vidurio arba yra ir šonelis.

Tiesaus dvisiūlio sijono šonų kraštai žemiau klubų linijos gali būti kerpami tiesia linija arba į apačią platėjantys iki 3 cm. Platėjimo dydi atidedamas simetriškai iš abiejų taško A2 pusių, o šonų kraštų linijos brėžiamos, jungiant šono įsiuvo galą, tašką K2 ir naujus gautus taškus.

Atsižvelgiant į madą, dvisiūlis sijonas gali būti į apačią truputį siaurėjantis.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama