Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

suknelės, palaidinukės brėžinys 
1 pav. Nekirptos per liemenį suknelės brėžinio sudarymas

 


Kerpant kirptą per liemenį suknelę, naudojamasi norimų variantų stuomens ir sijono iškarpomis. Prigludusį stuomenį galima jungti su siauru arba su parauktu, klostytu, skėtiniu sijonu ir t.t... Tokiu pat būdu galima jungti ir dukslų stuomenį. Nekirptos per liemenį suknelės brėžinį geriau sudaryti iš karto.

Naudojamas stuomens su įsiutinėmis rankovėmis brėžinio tinklas. Brėžinys sudaromas analogiškai, tik nugaros ir priekio vidurio vertikalios linijos pratęsiamos iki projektuojamo suknelės ilgio.

Klubų linija nustatoma taip: nuo taško L žemyn ant vertikalios linijos atidedama atkarpa, lygi pusei nugaros liemens ilgio minus 2 cm, ir žymima tašku B.


LBsuknelės, palaidinukės brėžinys  x N i – 2 cm.


Nuo taško B į kairę brėžiama horizontali linija. Į apačią nuo taško L ant vertikalios linijos atidedama atkarpa, lygi suknelės ilgiui, ir žymima tašku N. Nuo taško N į dešinę brėžiama horizontali linija.
Vertikali linija nuo taško a1 pratęsiama žemyn. Jos susikirtimas su klubų linija žymimas tašku B5, o su apačios linija – tašku N3.
Vidurinė nugaros linija su nuokrypiu tęsiama iki susikirtimo su horizontalia linija, nubrėžta iš taško N ir žymima tašku N1.


Norint nustatyti šoninių kraštų linijas, vertikali linija, nubrėžta iš taško K2, tęsiama iki susikirtimo su klubų linija ir žymima tašku B2. Ant klubų linijos atidedamos 1,5 cm atkarpos B2B4B2B4 = 1,5 cm.

Pagrindiniame brėžinyje nugaros apačios plotis lygus nugaros pločiui per klubus (tiesaus silueto suknelei) arba 2 – 5 cm didesnis (truputį paplatintai suknelei). Nuo taško N1, į dešinę ant apačios linijos atidedama atkarpa, lygi nugaros pločiui per klubus (arba plius 2 – 5 cm), ir žymima tašku N2. Taškai B3 ir N2 sujungiami liniuote. Nugaros apatinis kraštas brėžiamas stačiu kampu jos vidurio linijos nusklembimui. Taškai L4 ir B3 jungiami išgaubta linija.


Priekio šoninis kraštas brėžiamas taip, kaip ir nugaros šoninis kraštas, per taškus L2, B4, N4. Jo ilgis sulyginamas su nugaros šoninio krašto ilgiu. Apatinis kraštas brėžiamas tiese, jungiančia šoninio krašto galinį tašką su tašku N3.


Norint apibrėžti nugaros ir priekio įsiuvus, jų ašys pailginamos iki susikirtimų su klubų linija, į apačią atidedamos atkarpos, lygios įsiuvų ilgiui. Nugaros įsiuvas 4 – 5 cm nesiekia klubų linijos, o priekio įsiuvas – 3 – 4 cm. Įsiuvai brėžiami tiesiomis arba šiek tiek išgaubtomis linijomis.


Palaidinukės iškarpa braižoma iš pagrindinės suknelės iškarpos. Ilgis žymimas nuo liemens linijos. Į sijoną sukišama palaidinukė turi būti 5 – 7 cm žemiau klubų linijos. Viršum sijono nešiojamos palaidinukės ilgis nustatomas pagal modelį.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama