Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

  • Ką reikia žinoti apie siuvamąja mašiną;
  • Kokie reikalavimai keliami siuvimui mašina;
  • Rankomis ir mašina atliekami darbai;
  • Siuvimo reikmenys;


Ką reikia žinoti apie siuvamąja mašiną


Norint savarankiškai pasiūti kokį nors siuvinį, pirmiausiai reikia mokėti meistriškai naudotis siuvamąja mašina.
Iš pradžių reikia išmokti siūti be siūlių, galima siūti ant popieriaus. Pirmiausiai išmokstama siūti tiesiai, stengiantis išlaikyti lygius atstumus pagal iš anksto nužymėtą sudėtingesnį raštą ir tik po to bandoma siūti su įvertu siūlu. Siuvant kojine siuvamąja mašina, reikia tolygiai spaudyti pedalą, o elektrine – pedalo spaudimo jėgą derinti su apsisukimų greičiu.


Labai svarbu tinkama kūno laikysena: reikia sėdėti tiesiai, neįtemtai, nes taip ilgai nepavargstama. Audinys truputį prilaikomas abiem rankomis, bet stipriau kairiąja.


Veriant siūlą, adatą reikia pakelti kuo aukščiau. Tokioje padėtyje (pakėlus adatą) įdedama šaudyklė su rite. Siūlas iš šaudyklės ištraukiamas, pasukant dešine ranka skriemulį, vadinasi, nuleidžiant ir vėl pakeliant adatą su siūlu. Keliant adatą į viršų, reikia patraukti viršutinį siūlą ir ištraukti kilpele išsikėlusį apatinį siūlą.


Dygsnio gražumas priklauso nuo audiniui tinkamai parinktos adatos ir siūlų storumo. Dygsnio ilgį reguliuoja specialus mašinos įtaisas.
Siuvamąją mašiną reikia nuolat valyti ir tepti. Pirmi dygsniai gali ištepti siuvinį, todėl iš pradžių pabandoma siūti ant audinio skiautelės.

Nedidelius mašinos gedimus galima pačiai pataisyti. Svarbiausia nustatyti gedimo priežastį.


Mašina praleidžia dygsnius – vadinasi, blogai įdėta adata arba netvarkingai ant šaudyklės ritės užvyniotas siūlas. Tai gali priklausyti ir nuo audinio rūšies, nes kai kurioms mašinoms “nepatinka“ sintetiniai ir šilkiniai audiniai. Siūlę galima pataisyti po ja padėjus plono popieriaus arba kalkės juosteles.


Trūkinėja viršutinis siūlas – vadinasi, jis adatai per storas;
reikia keisti siūlą arba adatą;
blogai įverti siūlai;
blogai įdėta adata;
pernelyg stipriai įtemptas siūlas;


Adata lūžta – tai rodo, kad:
tempiant siuvamą audinį, adata išlinksta ir atsitrenkia į mechanizmą su šaudykle – nereikia traukti audinio iš po kojelės;
blogai įdėta šaudyklės ritė arba pati šaudyklė, todėl adata daužosi į šaudyklę ir lūžta – reikia patikrinti, ar gerai įdėta šaudyklė;
adata truputį sulinkusi ir daužosi į mechanizmą su šaudykle.


Pernelyg didelės dygsnio kilpos gerojoje arba išvirkščiojoje pusėje rodo, kad viršutinis siūlas per daug laisvas arba per daug įtemptas, vadinasi, reikia sutvarkyti viršutinio siūlo įtempimą taip, kad jis susitiktų su šaudyklės siūlu susiuvamų audinių sluoksnių viduryje.


Jeigu adata audinyje sutraukia siūlus, vadinasi: nulūžęs arba atbukęs adatos galiukas, arba pernelyg stora adata plonai medžiagai.

Mašininis dygsnis traukia siūles, reiškia: kad per daug įtemptas viršutinis arba šaudyklės siūlas, reikia atpalaiduoti siūlus.


Kokie reikalavimai keliami siuvimui mašina


Susiuvant atskiras siuvinio dalis siūlėmis, reikia laikytis tam tikrų bendrų reikalavimų.
Siuvant dideles dalis, jas reikia padėti ant mašinos taip, kad siūlės užlaida visada būtų iš dešinės, o visa kita – iš kairės. Tuomet nereikės audinio stumti pro mašinos galvutės apačią ir glamžyti.

Jeigu turima šiokių tokių siuvimo mašina įgūdžių, tiesias siūles galima siūti ir nesudaigsčius, užtenka audinį keliose vietose sukabinti smeigtukais.


Susiuvant audinį mašina (nors jis sudaigstytas), vienas audinio sluoksnis šiek tiek pasislenka. Jeigu audinys juostuotas arba languotas, kad nepasislinktų audinio piešinys, siūlę juostelių susidūrimo vietose reikia papildomai sutvirtinti smeigtukais (skersai sudaigstymo). Siūlės (pavyzdžiui, pečių siūlė), jungiančios du audinio sluoksnius, kurių vienas turi būti sulaikytas, siuvamos taip, kad sulaikomas sluoksnis būtų apačioje.


Slidūs sintetiniai audiniai siuvami mašina stambiais dygsniais, silpnai įtempus siūlą.
Mašina siuvamos aksomo detalės (nors ir sudaigstytos) viena kitos atžvilgiu šiek tiek pasislenka. Kad taip neatsitiktų, aksomas sudaigstomas du kartus. Atstumas tarp daigstomųjų peltakių maždaug 2 mm; tarp jų nusiuvama mašininė siūlė. Aksomas siuvamas dideliais dygsniais.


Šifonas toks plonas, kad siūlės matomos gerojoje pusėje, o tai sumenkina estetinę siuvinio vertę. Plonų ir permatomų audinių siūles reikia siūti ne per plačias. Abu kraštai apsiūlėjami kartu tankiais dygsneliais rankomis arba zigzagu - mašina, įlenkiant blizgių kraštus į vidų. Siūlės turi būti vienodo pločio. Pažastį, priekaklio iškirptę ir kitus tokių audinių kraštus pageidautina apsiūti ritinėliu.


Kadangi trikotažas tamposi, jis yra labai patogus dėvėti, bet nėra lengva siūti. Trikotažinių drabužių siūlės labai dažnai plyšta. Mat trikotažas yra tąsus ir tempiamas tempiasi, o siūlė nesitempia. Siuvant paprasta siuvamąja mašina, reikia sureguliuoti viršutinį ir apatinį siūlą taip, kad būtų kuo mažiau įtempti. Trikotažą reikia siūti plona, aštriu galiuku adata, geriausia – šilkiniais siūlais. Naudojami labai aštrūs ir ploni smeigtukai.

Siuvant įstrižai sukirptus audinius, taip pat reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Kad tempiamos siūlės neplyštų ir nesitemptų, susiuvant įstrižai sukirptas detales, kartu prisiuvama sutvirtinanti medžiagos juostelė. Taip siuvamos pečių siūlės, pažastys ir kitos siuvinio dalys, kurios neturi tampytis.

Skėtinio sijono, volanų siūlės turi tampytis kartu su audiniu, todėl, siuvant mašina, jas reikia po truputį tempti po kojele.


Rankomis ir mašina atliekami darbai


Siuvant reikia atlikti įvairiausius darbus rankomis ir mašina.

Rankomis galima atlikti šiuos darbus.

Sudaigstyti – tai laikinai sujungti dviejų detalių kraštus paprastais daigstymo dygsniais prieš primatavimą arba siuvimo mašina. Daigstant įstrižas siuvinio detales su tiesiomis, įstrižają reikia dėti ant viršaus ir žiūrėti, kad ji nesitemptų, o daigstant išilginę detalę su skersine, skersinė detalė turi būti dedama ant viršaus.


Padaigstyti – palenkti siuvinio detalės kraštą ir pritvirtinti daigstymo dygsniais, kad būtų galima užpeltakiuoti mašina arba atsiūlėti rankomis.

Apsiūlėti – apsiūti audinio kirptinius kraštus, kad nespurtų.

Pridaigstyti – prie siuvinio pritvirtinti puošnią detalę (kišenes, klostes ir kt.).

Įdaigstyti – sujungti vieną siuvinio detalę su kita tolygiai lenktomis linijomis (pvz: rankoves, apykakles ir kt.).

Pridaigstyti – sujungti siuvinio detales, paruoštas peltakiuoti mašina (pridaigstyti sijoną prie liemens, volanus ir kt.).

Atsiūlėti – pritvirtinti paslėptaisiais dygsniais siuvinio palenktus kraštus (suknelės apačią, rankogalius ir kt.).

Prisiūti – pritvirtinti keliais dygsniais sagas, juostelę, kabliukus, spaustelius ir kt.

Daigstyti kopijavimo dygsniais – daigstyti dygsniais sudarančiais gerojoje siuvinio pusėje ne per dideles kilpeles (0,5 - 0,7 cm), kurie naudojami kreida nubrėžtoms linijoms iš vienos tokios pat detalės į kitą perkelti (pavyzdžiui, dešiniosios priekio pusės įsiuvui į kairiąją, kontroliniams ženklams ir kt.). Siuvinio detalės dedamos gerąja puse į vidų.

Sulaikyti – sumažinti vienos siuvinio detalės, jungiamos su kita detale matmenis, pavyzdžiui, sulaikyti rankovės galvutę, ją įdaigstant į pažastį, sulaikyti nugaros peties kraštą, susiuvant su priekio kraštu, ir t.t.


Siuvamąja mašina galima atlikti šiuos darbus.


Susiūti – sujungti audinio kraštus paprasta siūle.

Įstrižą detalę susiuvant su tiesiąja, įstriža laikoma apačioje, o išilginę detalę su skersine, - skersinė.

Prisiūti – prijungti mažas detales prie didelių, pavyzdžiui, įdurus, rankogalius, kišenes.

Apsiūti – apsiūti siuvinio detalės kraštus paprasta siūle (apsiūti antkišenius pamušalu, priekinius kraštus pokraščiais).

Įsiūti – įsiūti rankoves į pažastį, apykaklę į priekaklį ir kt.

Užpeltakiuoti – nusiūti apdailos peltakį pagal pridaigstytos detalės kraštą iš gerosios pusės, pavyzdžiui, užpeltakiuoti papetę prie stuomens, kišenę prie sijono arba palaidinukės.

Atsiūlėti – palenkti kraštą ir nupeltakiuoti, pavyzdžiui, marškinių apačią, palaidinę ir kt.

Išpeltakiuoti – išlaidyti siūlę ir užpeltakiuoti norimu atstumu vienas nuo kito du apdailos peltakius prie tos siūlės iš gerosios pusės kaip klostes, įsiuvus ir kt.


Siuvimo reikmenys


Siuvant namuose, reikia turėti adatų, dygsniaratį, žirkles, antpirščių, centimetrinę liniuotę, smeigtukų.
Adatos turi atitikti audinio storumą, taip pat ir siūlų numerį.

Dygsniaratis naudojamas iškarpos kontūrams perkelti ant audinio, taip pat linijoms perkelti iš vienos pusės į kitą. Audinys paprastai kerpamas vidutinio didumo žirklėmis. Antpirštis parenkamas pagal didįjį piršta. Centimetrine juostele matuojama figūra, ji naudojama kerpant audinį. Smeigtukų reikia primatuojant siuvinį, kartais smeigtukais prismaigstomos iškarpos detalės ir audinys. 

 

 


 

 Siuvimas.lt,sewing,dress,haute couture,models,gold,diamond,finance,art,shop,galerry,car,auto,moto,hand made,club,sport,phone,bank,rings,hotel,loan,cosmetics,fabric,cloth,shoes,advertisement,jacket,coat,medicine,video,audio,leather,dressmaker,dress maker,watch,selling,fashion,living hip hop,hip hop,rap cap,facebook,facebook.com,weyergans,burda moden,mouret,

Sewing.lt,шитье,стиль,швея,вышивка,мода,одежда,костюмы,ткани,диван,обувь,перчатки,кожа, мех,меховые шапки,браслеты,Фонари, парикмахерские, стрижки, фотографии,он-лайн,концерты,строительство,прачечные,кухня,косметика,мужская мода, мода, стиль и мода,хип-хоп,модные тенденции, дома моды, Facebook,галстук,крючки,молнии,шелк,юбки,нижнее белье,бюстгальтеры,колготки,дизайнерские услуги,интернет реклама,студия,маникюр, депиляция,модельное агентство,модели, клубы,салон красоты,лак для ногтей,ремонт одежды,BurdaModen,пряжа,кружева,жилеты,нижнее белье,мебель,швейные курсы,курсы валют,журнал,швейный манекен,меха,плавки,халаты,веб-маркетинг,семинары,шали,платки,английский словарь,сарафан,шифон,народный костюм,швейная фурнитура,Цены на мебель,обручальные кольца,кухонная мебель,вязание,палатки,подарки,вышивальные машины,швейные машины,свадебные платья,салоны,вязальные спицы,декупаж,камни,бусы,магазины одежды,одежда онлайн,одежда,сумки,игрушки,свадьбa,годовщина свадьбы,видео,фотограф,кольца,прически,салон красоты,диваны,кровати,постельные принадлежности, матрасы, дети, колледж,дизайн интерьера,ковры,ювелирные изделия,серьги,гимнастерки,белье, купальники,золото,Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama