Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Iškarpų prisimatavimas. Jūs pasirinkote norimą modelį tokio dydžio, kuris visiškai arba arba beveik atitinka jūsų matus. Dar kartą patikrinkite iškarpas, jas prisimatuodamos. Iškarpų detales prisisekite prie popieriaus lapų. Įsiuvus ir klostes taip pat susekite. Matuokitės, apsivilkusios tik apatinuką. Žiūrėkite, kad iškarpos vidurio linija sutaptų su kūno vidurio linija. Taip prisimatavusios iškarpas nepasigailėsite, nes vėliau siūdamos sutaupysite daug laiko ir jėgų. Jeigu iškarpos atitiks jūsų figūrą, galėsite pagal jas susikirpti drabužį, o jei neatitiks – turėsite iškarpas patikslinti.

Norinčioms padidinti arba sumažinti iškarpas, arba jas pritaikyti prie savo kūno matmenų (dažnai jie būna nestandartiniai) pateikiame keletą patarimų (1 pav.).

 

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
1 pav.

 

 

Iškarpų padidinimas ir sumažinimas. Nesudėtino fasono iškarpas labai nesunku padidinti arba sumažinti. Tačiau jų negalima platinti ar siaurinti iš kraštų, nes pasikeis proporcijos ir bus sugadinta nauja medžiaga. Visos iškarpos yra išmodeliuotos ir jų negalima keisti.

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI   KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
2 pav.   3 pav.

 

 

Norint iškarpą padidinti, kiekviena detalė perkerpama išilgai bei skersai. Gautos dalys po lygiai atitraukiamos viena nuo kitos ir užklijuojamos ant popieriaus juostų. Praplatinant priekio ir nugaros detales 1,5 ar 2 cm, drabužio apimtis padidės 6 – 8 cm, t.y. 48 dydžio iškarpa taps 50 dydžio ir bus nesugadintas modelis (2 – 6 pav.).

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI   KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI   KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
4 pav.   5 pav.   6 pav.

 

 

Tuo pačiu būdu galima ir sumažinti iškarpą. Tam iš pločio ir ilgio pertekliaus sudedamos ir susegamos klostelės. Mažinti taip pat geriausia vienu dydžiu, pavyzdžiui, 48 dydžio iškarpą sumažinti iki 46 dydžio (7 – 11 pav.).

 KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI   KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI    KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
 7 pav.    8 pav.    9 pav.

 

 

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI    KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
 10 pav.    11 pav.

 

 

Norint iškarpą tik pailginti arba patrumpinti, t.y. gauti kitą ūgį, prie nugaros ir priekio detalių pridedama arba atimama po 2 cm. Taip pat keičiamas ir liemens ilgis, pridedant arba atimant 2 cm.
Šiuo atveju sijonas pailgėja 4 cm, tačiau kiekviena moteris gali prisitaikyti individualiai prie savo figūros ir amžiaus.
Keičiant iškarpos dydį, rankovės pailginamos arba patrumpinamos 2,5 cm.

Netaisyklingos figūros matai. Jeigu jūsų matmenys nestandartiniai, turite ypač atidžiai patikslinti iškarpą ir pritaikyti ją savo figūrai.
Pateikiame keletą pavyzdžių, kaip pakeisti iškarpą, esant vienokiam ar kitokiam figūros trūkumui.

Jeigu jūsų pečiai tiesūs, iškarpos priekio ir pečių linija kirpkite tiesią. Pečių aukštis matuojamas nuo liemens linijos iki petikaulio. Taip pat pamatuojamas atstumas nuo petikaulio iki kaklo pradžios. Patiesinusios (pakėlusios) pečius, atitinkamai sumažinkite rankovės galvutę ir pakelkite į viršų priekio bei nugaros pažasties iškirpimą (12 pav.).
Jeigu jūsų pečiai nuleisti, priekio ir nugaros detalių pečių liniją nuleiskite žemyn, taip pat ir pažastų iškirpimą kirpkite atitinkamai žemiau.

  KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
12 pav.   12 pav.

 

 

Nugaros ilgis priklauso nuo žmogaus laikysenos. Atsilošusių moterų nugara trumpesnė. Kad jų drabužis nesiraukšlėtų ir nesipūstų, reikia iškarpos nugaros detalę patrumpinti. Tam nuo pažasties iškirpimo per nugaros vidurį sumetama reikalingo gylio klostelė. Atitinkamai sumažinama ir rankovės galvutė, nes ji bus per plati. Galvutė mažinama, užlenkiant arba nukerpant jos apvalumą (13 pav.).

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
13 pav.

 

 

Moterų su apvaliu sprandu ir susimetusių į kuprą drabužio nugara turi būti ilgesnė. Nugaros detalė įkerpama ties mentimis pažasties link (kaip 14 pav.). Prie kaklo, 3 – 4 cm nuo nugaros vidurio šiek tiek įkerpama įstrižai žemyn iki pat horizontaliai įkirptos linijos. Skersinio įkirpimo apatinė dalis praplečiama, ją atitraukus nuo kitos dalies 1 cm žemyn. Po to ji vėl tiesiai pridedama prie viršutinės dalies, ir taip pat suglaudžiamas kaklo įkirpimas. Prie kaklo susidaręs medžiagos perteklius nuimamas į 2 siaurus 5 cm įsiuvus arba sulaikomas prisiuvant apykaklę.

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
14 pav.

 

 

Apkūnesnėms moterims tenka paplatinti drabužio priekio viršutinę dalį ir sijoną. Tam atitinkamos iškarpos detalės perkerpamos vertikaliai ir kiek reikia praskečiamos.
Moterys, kurių rankos raumeningos, tokiu pat būdu gali pakeisti ir rankovės iškarpą. Tam iškarpa perkerpama išilgai, o viršutinė dalis dar ir skersai. Išilginės dalys kiek reikia praskečiamos. Jas praskėtus, horizontaliai prakirptos dalys viena ant kitos šiek tiek užeis (15 pav.).

KIRPIMAS IR JŪSŲ MATAI
15 pav.

 

 

Kiti iškarpų pakeitimai. Pasitaiko, kad drabužio viršutinės dalies iškarpa atitinka figūrą, o per klubus būna per siaura. Šiuo atveju kiek reikia praplatinama iš šonų. Platinama lygiai nuo viršaus iki apačios. Jei liemens apimtis didesnė negu turimos iškarpos, tai paplatinamos iškarpos priekio ir nugaros detalės. Jei liemens ir klubų apimtis mažesnė nei turimos iškarpos, tai pastarosios liemuo ir klubai susiaurinami taip pat, kaip ir paplatinami.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama