Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Kirpti neskubėkite. Ramiai pagalvokite, kaip geriausia išdėlioti iškarpas, kad gerai sukirptumėte drabužį, sunaudodamos kuo mažiau audinio ir padarydamos kuo mažiau atraižų. Turite būti įsitikinusios, kad teisingai sukirpsite medžiagą. Pasitieskite ant grindų popieriaus lapą ar švarios medžiagos, ant jos – audinį, iš kurio kirpsite drabužį. Vadovaukitės aprašymais ir iškarpų išdėstymo planeliais, pateikiamais iškarpų lapuose.

 

Medžiagos

 

Nuo medžiagos metmenų krypties priklauso, kaip guli drabužis.
Patiesusios medžiagą, kurią rengiatės kirpti, žiūrėkite, kad jos kampai būtų statūs, taip pat, kad metmenų ir ataudų siūlai sudarytų statų kampą. Todėl medžiagos kraštus nulyginkite pagal metmenų siūlą arba geriausia ištraukusios siūlą (1 pav.).

 

Kirpimas
1 pav.

 

 

Medžiagą sudėkite (jei reikia net patempkite) taip, kad jos kraštai tiksliai gulėtų vienas ant kito. Jei turite mažesnę medžiagos atraižą be įausto krašto, metmenų kryptį taip pat nesunkiai galite nustatyti. Medžiagą suimkite abiem rankomis ir patampykite visomis kryptimis. Ji lengviausiai tempsis įstriža kryptimi (2 pav.).

 

Kirpimas
2 pav.

 

 

 

Modernios medžiagos

Be klasikinių audimo staklėmis išaustų audinių, parduotuvėse būna trikotažinių ir megztų gatavų gaminių. Taip pat parduodamos išilginiais metrais matuojamos džersi ir apvalaus mezgimo medžiagos. Trikotažinės medžiagos neturi išilginių siūlų, bet ir jas reikia prieš kerpant kuo lygiau ir atidžiau sudėti viena ant kitos ir bei prismaigstyti, nes jos dar lengviau pasitraukia nei austinės medžiagos. Būdamos elastingos, dėvint jos pasitempia, todėl drabužiai iš jų siuvami, taigi ir kerpami, šiek tiek mažesni. Pastaruoju metu gaminamos neaustinės medžiagos. Jos kerpamos taip pat, kaip ir austinės, turint galvoje, kad traukiasi tik jų įstrižinis siūlas.

Prieš kirpdamos drabužį, pirmiausia susipažinkite su audinio savybėmis.

Vilnones medžiagas prieš kerpant reikia dekateruoti (drėgnai sulaidyti), kad vėliau jos nesitrauktų. Ant ruožėtų arba su plaukeliais vilnonių medžiagų, pavyzdžiui, gelumbės arba moheros, visas iškarpos detales reikia dėti viena kryptimi taip, kad audinio ruožėtumas arba plaukeliai eitų nuo viršaus į apačią. Tik aksomas (išskyrus šilkinį) kerpamas prieš plaukelį, kad būtų ryškesnė, sodresnė ir vienodesnė spalva. Viena kryptimi kerpamas ir lygus blizgantis šilkas, nes kitaip sukirptos atskiros dalys nevienodai blizgės ir bus skirtingų atspalvių.

Medvilnines medžiagas prieš kerpant patariama suvilgyti karštame vandenyje, kad pasiūtas drabužis skalbiant nesitrauktų.

Vienspalvę dryžuotą arba smulkiu raštu margintą medžiagą nesunku taupiai sukirpti, nes iškarpas galima labai gerai išdėstyti vieną šalia kitos (3 pav.). Iš stambiais raštais, plačiais langais arba asimetriniais dryžiais margintų medžiagų drabužį sukirpti daug sunkiau. Prieš kerpant reikia gerai pagalvoti, kur bus priekio vidurys. Raštus ir dryžius reikia taip pat išdėlioti, kad jie negadintų figūros. Abiejų rankovių, drabužio šoninių siūlių ir uždėtinių detalių raštai turi sutapti.

 

Kirpimas
3 pav.

 

 

Iškarpų detalės

Detalės, kurių pažymėtos lenkimo linijos, dedamos ant sulenktos medžiagos taip, kad sutaptų iškarpos ir medžiagos lenkimo linijos, o visos kitos detalės taip, kad sutaptų jose nurodyta kryptis su medžiagos siūlių kryptimi. Patariama kai kurių detalių, pavyzdžiui, apykaklės, rankogalio ir kt., pasidaryti kelias iškarpas iš popieriaus. Apykaklė ir rankogalis – dvigubos detalės, dėl to ir antrąsias šių detalių puses reikia išdėstyti ant medžiagos. Taip galima drabužį racionaliau sukirpti (4 pav.).

 

Kirpimas
4 pav.

 

 

Siuvinio sukirpimas

Prieš kerpant, visos ant medžiagos išdėliotos iškarpos prisegamos. Siūlėms užleidžiama 2 – 3 cm, kaklo ir rankovių iškirpimuose – 1 – 2 cm, sijono apačios palenkimui – 5 cm. Kerpama tik aštriomis žirklėmis, jas laikant plačiąją geležte į apačią: iškarpa turi gulėti iš dešinės nuo žirklių, kairiąja ranka prilaikoma nukirpta medžiaga (5 pav.). Jei medžiaga netelpa ant stalo, ji susukama į ritinėlį ir padedama ant kėdės (6 pav.). Baigus kirpti, iškarpos paliekamos pritvirtintos prie medžiagos.

Kirpimas   Kirpimas
5 pav.   6 pav.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama