Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Pirmą kartą jūs apsivelkate pačios siuvamą suknelę ir, atsistojusi prieš veidrodį, žiūrite, kaip ji guli. Nors savo darbu jūs patenkinta, bet dar matote nemažai trūkumų. Per pirmąjį prisimatavimą jūs nusprendžiate, ką reikia taisyti. Būtų gera, jeigu jums kas nors padėtų prisimatuoti, nes iš šalies trūkumai geriau matomi. Jei tokio padėjėjo neturite, įsigykite manekeną. Užvilkusios suknelę ant manekeno, lengvai pataisysite veidrodyje pastebėtus trūkumus.

Atsiminkite: jeigu jūsų figūra taisyklinga, jums pakaks pataisyti, pakoreguoti tik vieną drabužio pusę. Paskui visus taisymus galėsite perkelti į kitą pusę. Priekio užsegimą susmaigstykite smeigtukais taip, kad abiejų detalių vidurio linijos sutaptų, be to, žiūrėkite, kad drabužio vidurys eitų figūros viduriu.

Liemenį pažymėkite, jį apjuosusios juostele.

Peties siūlė. Jei yra nuleisti pečiai, drabužio pečių linijoje arba pažasties lanke atsiranda raukšlių. Jos išsilygina, pakėlus aukščiau peties siūlę ir ją sudaigsčius nuo peties iki kaklo (1 pav.).

 

Pirmas primatavimas
1 pav.

 

 

Priekaklio iškirpimas. Kirpdamos drabužį, jokiu būdu neiškirpkite per didelio priekaklio, nes šį trūkumą bus labai sunku ištaisyti. Per mažas priekaktis raukšlėjasi ir veržia, bet šitai labai lengvai pataisoma. Priekaklio kraštą lygiais atstumais negiliai įkarpykite (2 pav.). Kai jis gerai gulės, smeigtukais arba kreida pasižymėkite naują liniją. Gilius iškirpimus taip pat reikia kirpti truputį mažesnius ir tik matuojantis nustatyti jų galutinį dydį.

 

Pirmas primatavimas
2 pav.

 

 

Įsiuvai. Krūtinės įsiuvai turi būti krūtinės iškiliausioje vietoje ir tokio gylio, kad neveržtų krūtinės (3 pav.). Jei ties krūtine medžiaga raukšlėjasi arba pučiasi, įsiuvą reikia pagilinti.

 

Pirmas primatavimas
3 pav.

 

 

Juosmens įsiuvų vieta ir gylis. Priklauso nuo mados ir individualaus skonio (ar norima laisvesnio, ar siauresnio drabužio).

Nugaros ilgis. Jei drabužio nugara per ilga, tai susimeta skersinės raukšlės. Atliekamą ilgį susekite į skersinę klostę (4 pav.).

 

Pirmas primatavimas
4 pav.

 

 

Prisimatavusios išardykite nugaroje sudaigstytą skersinę klostę ir atliekamą ilgį pašalinkite, pakėlusios nugaros detalę į viršų. Išardykite pečių siūles, dar kartą uždėkite iškarpą, apibrėžkite ją ir iš naujo sudaigstykite. Šio darbo išvengsite, jeigu iškarpą iš karto pritaikysite prie savo figūros (žiūr. kirpimas ir jūsų matai).

Sijono viršus. Apjuosusios liemenį juostele, nusistatykite tikslią liemens liniją ir pažymėkite ją kreida arba smeigtukais. Pagal ją nesunkiai galėsite pataisyti sijono viršų (5 pav.).

 

Pirmas primatavimas
5 pav.

 

 

Šoninė siūlė. Jei drabužis per platus ar per siauras, plotį galima sureguliuoti šoninėse siūlėse (6 pav.). Drabužis turi neveržti kūno, bet būti gerai prigludęs šoninė siūlė turi eiti tiesia linija. Per siaurą drabužį tuoj pat iš naujo perdaigstykite, dar kartą prisimatuokite. Jei drabužis per platus, sudaigstykite šonines siūles. Jei šoninės siūlės banguoja, žinokite, kad daigstydamos patempėte vieną kraštą. Tokias siūles išardykite ir sudaigstykite iš naujo.

 

Pirmas primatavimas
6 pav.

 

 

Apykaklė. Gerai gulės, jei bus gera priekaklio forma (7 pav.). Pirmam primatavimui prie priekaklio krašto pridaigstykite apatinę apykaklės detalę taip, kad nugaros vidurio linija sutaptų su apykaklės viduriu (8 pav.). Jeigu priekyje apykaklė atstoja nuo kaklo, vadinasi, pridaigstydamos apykaklę, nepatempėte jos dalies nuo peties siūlės iki priekio vidurio.

 

Pirmas primatavimas   Pirmas primatavimas
7 pav.   8 pav.

 

 

Rankovė. Prieš įsiūdamos rankovę, patikslinkite pažasties iškirpimą. Jis turi būti nei per didelis, nei per mažas (jei bus per mažas - verš). Jei pažasties iškirpimas per didelis, jį sumažinkite susiūdamos viršutinę šoninę siūlę, jeigu jis per mažas - keliose vietose įkirpkite pažasties lanką ir iš naujo pasižymėkite pažasties liniją. Viršutinė rankovės dalis (galvutė), turi būti kiek platesnė už apatinę dalį - pažasties lanką. Jei rankovė nekaip guli, ją atardykite, iš naujo pritaikykite ir įsiūkite. Įsiūdamos atidžiai žiūrėkite, ar sutampa peties linija ir rankovės galvutės raukiniai, ir svarbiausia - ar tiesiai krinta rankovė (9 pav.).

 

Pirmas primatavimas
9 pav.

 

 

Audinio siūlių susikryžiavimas pažymimas kryžiuku (+). Gerai įsiūtoje rankovėje jis turi stovėti tiesiai. Rankovės plotį galima pareguliuoti, suimant arba išleidžiant apatinę jos siūlę. Prismaigsčiusios rankovę, patikrinkite jos ilgį (10 pav.). Šoninė drabužio siūlė turi sutapti su rankovės apatine siūle. Plačiau apie rankoves skaitykite rankovių įsiuvimas.

 

Pirmas primatavimas
10 pav.

 

 

Sijonas. Jeigu einant sijonas nelaisvai krinta, o “lipa į viršų“, raukšlėjasi nugaroje arba yra nukaręs, jį reikia pakelti. Viršutinėje sijono dalyje pasižymėkite naują liemens liniją, o bereikalingą dalį nukirpkite (11 pav.). Sijono ilgį pasižymėkite kreida arba smeigtukais (12 pav.). 

 

Pirmas primatavimas   Pirmas primatavimas
11 pav.   12 pav.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama