Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Po pirmo prisimatavimo suknelę atsargiai nusivilkite, kad neiškristų smeigtukai. Sudaigstykite per prisimatavimą pažymėtas naujas siūlių linijas tik vienoje drabužio pusėje (1 pav.). Jei, pavyzdžiui, sudaigsčiusios siūlę matote, kad siuvinys per platus, abiejuose dalyse (kairėje pusėje) priekio ir nugaros šonuose po tiek pat įimkite.

 

Tolesnė darbo eiga   Tolesnė darbo eiga
1 pav.    

 

 

Norint pataisymus perkelti į kitą drabužio pusę, detales reikia išardyti, uždėti vieną ant kitos gerosiomis pusėmis į vidų ir abi susegti (2 pav.). Lengvu kreidos brūkštelėjimu išlyginamos ne visai tikslios dygsnių linijos. Naujos linijos aukščiau aprašytu būdu perkeliamos, bereikalingos - išardomos ir tik tada dygsniai tarp abiejų detalių perkerpami.

 

Tolesnė darbo eiga
2 pav.

 

 

Antrą kartą sudaigstytą suknelę dar kartą apsivilkite ir pasižiūrėkite, ar ji tikrai gerai guli. Jei viskas gerai, ištraukite visus bereikalingus siūlelius ir pradėkite suknelę siūti mašina.


Siuvimas

 

 

Tolesnė darbo eiga
3 pav.

 

 

Pirmiausia susiūkite įsiuvus (3 pav.). Daigstydamos šonines siūles, įsiuvų nepridaigstėte, todėl dabar juos galite siūti nuo platumos link smaigalio. Susiūtus įsiuvus išlaidykite laidyne. Vertikalūs įsiuvai paprastai laidomi vidurio linijos link, o krūtinės įsiuvai - žemyn (liemens link). Plonų medžiagų įsiuvai išskleidžiami į abi siūlės puses ir laidomi link smaigalių. Norint gerai ir tvarkingai išlaidyti storų medžiagų įsiuvus, geriausia juos įkirpti (tik ne prie pat smaigalių) ir išskleidus prilaidyti. Tokius įsiuvus visuomet sunkiausia laidyti, todėl, juos siuvant, prie smaigalių patariama pridaigstyti 2 cm pločio medžiagos juostelę (4 pav a, b), įsiuvą įkirpti ir sulaidyti kartu su juostele. Taip galima siūti ir visą įsiuvą, jis turi būti negilus (pavyzdžiui, moteriškų kostiumėlių). Pridaigstyta juostelė siuvant turi gulėti po įsiuvu.

 

Tolesnė darbo eiga
4a pav.

 

Tolesnė darbo eiga
4b pav.

 

 

Siuvant drabužį toliau, pritaikomos kišenės, paliekami skeltukai, sudedamos klostės, padaromi užsegimai (kilpos išsiuvamos baigus darbą). Tai atlikus, susiuvamos siūlės. Jų kraštai apmėtomi tuoj pat arba, jei šį darbą teks atlikti rankomis, visiškai baigiant siūti. Labai spūrančios medžiagos apmėtomos iš karto, drabužį sukirpus.
Rankovės prie drabužio pridaigstomos, kai jos būna visiškai pasiūtos. Tas pats pasakytina ir apie apykaklę.

Antrą kartą prisimatuojamas drabužis, kai jau pridaigstyta apykaklė ir rankovės. Dar nebūna atsiūta apačia, sutvarkytas sijono viršus. Tačiau per antrą prisimatavimą matyti bendras drabužio vaizdas. Jeigu dar ką ir reikia pataisyti, tai labai nedaug. Baigiant drabužį siūti, susiuvamos sudaigstytos siūlės, išsiuvamos kilpelės, įsiuvamos sagos ir atliekami visi kiti baigiamieji darbai: ištraukomi, nurenkami ar nukarpomi bereikalingi siūlai, apmėtomi siūlių pakraščiai. Tačiau suknelė nebus visiškai išbaigta, jei dar kartą jos neišlaidysite.

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama