Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Turint gerą iškarpą ir tiksliai žinant darbo eigą, turėtų pavykti pasiūti kelnes. Prieš pradedant kelnes siūti, užpakalinė jų dalis sulaidoma pagal formą (1 pav.). (2 pav.) parodyta, kurioje vietoje ir kokia kryptimi reikia laidyti.

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
1 pav.   2 pav.

 

 

Abi kelnių pusės sudedamos viena ant kitos ir iš pradžių laidomos iš vienos, o paskui iš kitos pusės; užpakalinės kelnių dalies kraštai patempiami, o vidurys (ties rodyklėmis) sulaikomas. Prieš laidant medžiaga sudrėkinama. Taip sulaidžius kelnių dalis, vėliau kelnes dėvint nesimeta žemiau sėdynės skersinės raukšlės.
Kelnės siuvamos, laikantis tokios darbų sekos: pirmiausia susiuvami įsiuvai, paskui šoninės siūlės, žingsnio siūlės. Prieš susiuvant abi kelnių puses, sulaidomas priekinis ir užpakalinis kelnių sulenkimas (kantas). Kelnės taip sulenkiamos, kad šoninės ir žingsnio siūlės gulėtų tiksliai viena ant kitos.

 

Kišenės

 

Pirmiausia pasiuvamos kišenės. Jos gali būti šiek tiek įstrižai kirptos (3 pav.), apsiūtos įstrižos medžiagos juostele (str. kišenės).

 

Kelnių siuvimas
3 pav.

 

 

Madingesnės ir lengviau pasiuvamos įstrižos šoninės kišenės su paprastai atsiūtu kraštu. Tokia kišenė parodyta (4 pav.). Jos anga priekyje apsiūta siauru apsiuvu.

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
4 pav.   5 pav.

 

 

Prie kišenės maišelio prisiuvama papildoma šoninė detalė (5 pav.). Kišenių maišeliai sukerpami iš pamušalinės medžiagos, o išorinis papildomas kampas - iš pagrindinio audinio (6 pav. a, b.). Prie vieno įstrižai nukirpto kišenės maišelio krašto iš blogosios pusės kryželio dygsniu prisiuvama juostelė arba įdėklas. Kišenės apsiuvo kraštas prisiuvamas prie kišenės maišelio ir atlenkiamas į blogąją pusę. Palenktas kišenės angos kraštas atsiuvamas, kišenės maišelis perlenkiamas pusiau ir susiuvamas iš gerosios pusės ir iš blogosios pusės. Kišenės anga apačioje sutvirtinama keliais dygsniais (4 pav.).

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
6 (a) pav.       6 (b) pav.

 

 

Užpakalinės kišenės dažniausiai daromos su antkišeniais. Kaip siūti antkišenį, skaitykite kišenės. Kitoks daromas tik užsegimas. Šiuo atveju jis yra po antkišeniu. Kartu su antkišeniu bei kišenės maišeliu prisiuvama ir kilpelė iš 0,5 cm pločio pamušalinės medžiagos juostelės (7 pav.). Juostelė sulenkiama pusiau ir susiuvama. Perlenktas galas sudedamas trikampiu. Kilpelė ir saga taip įsiuvamos, kad antkišenis gerai jas uždengtų.

 

Kelnių siuvimas
 7 pav.

 

 

Žingsniui sutvirtinti prie kelnių abiejų priekinių dalių pridaigstomas pamušalas (8 pav.). Imama 15 cm pamušalinės medžiagos gabalėlis, jis perlenkiamas įstrižai, kraštai nukerpami pagal žingsnio liniją ir pridaigstomi prie žingsnio vidinės siūlės per visą jo ilgį. Daigstant šiek tiek įkerpamas siūlės kraštas.

 

Kelnių siuvimas
8 pav.

 

 

Užsegimo sutvarkymas. Kelnės gali būti užsegamos sagomis arba užtraukiamos užtrauktuku. Jeigu įsiuvamas užtrauktukas, prie kairiojo užsegimo krašto dar prisiuvama medžiagos juostelė (9 pav.a). Dešiniajam užsegimo kraštui sukerpama juostelė iš pagrindinės medžiagos ir pamušalo. Ji prisiuvama, kaip parodyta paveikslėlyje, siūlė sulaidoma, pridėjus pamušalą, nusiuvamas kraštas. Vidinis pamušalo kraštas šiek tiek palenkiamas.

 

Kelnių siuvimas
9 (a) pav.

 

 

Viena užtrauktuko juostelės pusė prisiuvama iš gerosios užsegimo pusės dviem siūlėmis, tada kairysis užsegimo kraštas pridaigstomas prie dešiniosios kelnių dalies taip, kad užtrauktuko juostelė būtų visiškai uždengta. Antra užtrauktuko juostelės pusė iš blogosios pusės mažais dygsneliais pridaigstoma, paskui iš gerosios pusės pagal daigstymo liniją prisiuvama, apačioje užapvalinama (9 pav.b).

 

Kelnių siuvimas
9 (b) pav.

 

 

Šoninės ir žingsnio siūlės susiuvamos prieš įsiuvant užtrauktuką. Užsegimo gale siūlė nusiuvama tvirtais dygsniais rankomis iki žingsnio siūlės. Prakirpimo galas sutvirtinamas keletu dygsnių rankomis.

Abejoms kelnių dalims sukerpamas juosmuo, užleidžiant kraštus siūlėms. Juosmuo sutvirtinamas įdėklu arba specialia juostele - korsažu.
Jeigu į juosmenį užpakalinėje kelnių dalyje įveriama guma, tai juosmuo tolygiai paskirstomas tarp abiejų šoninių siūlių. Nugaros dalyje guminė juostelė sutvirtinama plonu įdėklu. Guminės juostelės galuose prisiuvamos kilputės, kuriomis užsegamos prie juosmens prisiūtos sagutės (4 pav.). Kad guminė juostelė per daug neišsitampytų, ji sutvirtinama dar pamušalinės medžiagos juostele, kuri įsiuvama į užpakalinę siūlę. Guma, pamušalinė juostelė ir dirželis turi būti vienodo pločio.

Juosmenį galima sutvirtinti specialia kelnių ar sijono juosmens juostele - korsažu. Ji neleidžia išsitraukti palaidinukei ar marškiniams. Juosmens juostelė sukerpama reikiamo pločio, užleidžiant kraštus siūlėms, ir prisiuvama prie korsažo (10 pav.). Tada juosmens juostelė atlenkiama į blogąją pusę ir iš kelnių gerosios pusės prisiuvama prie pat sujungimo siūlės.

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
10 pav.   11 pav.

 

 

Sutvarkius juosmenį, nusiuvama sėdynės siūlė (11 pav.). Siuvant ji smarkiai patempiama ir keletą kartų nusiuvama, kad būtų stipresnė. Siūlės kraštai plačiai išskleidžiami, prilaidomi ir apmėtomi zigzaginiu dygsniu.
Kad kelnių užpakalinės dalies siūlės kraštai būtų tvirtesni, iš gerosios pusės vienodu atstumu nuo kelnių vidurio siūlės juosmens juostoje mašina nusiuvamos dvi vertikalios siūlės (12 pav.).

 

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
12 pav.   13 pav.

 

 

Baigiant darbą, žingsnio siūlės apačioje pritvirtinamas pamušalinės medžiagos įdėklas (13 pav.). Kelnės taip sulenkiamos ir sudedamos, kad sėdynės siūlė eitų suapvalinta linija. Tiksliai pagal šią liniją sukerpamas pamušalas. Priekinėje kelnių dalyje jis turi prieiti iki pat užtrauktuko pabaigos, o užpakalinėje dalyje truputį aukštėliau. Abi pamušalo pusės susiuvamos kartu pagal sėdynės siūlę (14 pav.). Kraštai apmėtomi zigzaginiu dygsniu.
Pamušalinės medžiagos įdėklas pritvirtinamas prie visų kelnių siūlių trumpais tvirtais dygsniais. Ilgų kelnių apačioje prisiuvama speciali juostelė (15 pav.).

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
14 pav.   15 pav.

 

 

Kelnių su atraitais juostelė prisiuvama pagal apatinę pažymėtą liniją (16 pav.). Vidinė linija yra atraito perlenkimo linija. Prie viršutinės ir apatinės pažymėtų linijų atraitas išdaigstomas, o kelnių apačia, išvertus atraitą, prisiuvama kryželio dygsniais (17 pav.). Keliais dygsniais atraitas pritvirtinamas prie šoninių siūlių (18 pav.)

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
16 pav.   17 pav.

 

 

Moteriškų kelnių apatinis kraštas palenkiamas į vidų (19 pav.), apsiuvamas zigzaginiu dygsniu (arba kryželiu) ir prisiuvamas, kaip ir sijono kraštas, paslėptu dygsniu.

 

Kelnių siuvimas   Kelnių siuvimas
18 pav.   19 pav.

 

 

Atraitas prie šoninės siūlės pritvirtinamas trumpomis “kojelėmis“, padarytomis, apsukant nutiestus siūlus (20 pav.).

 

Kelnių siuvimas
20 pav.

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama