Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Siuvinys daigstomas iš blogosios pusės daigstymo siūlais (plonos medžiagos - plonais medvilniniais siūlais). Dygsniai turi būti maždaug centimetro ilgio (1 pav.). Reikia atkreipti dėmesį į visas pažymėtas vietas.

 

Daigstymas   Daigstymas
1 pav.   2 pav.

 

 

Languotos ir dryžuotos medžiagos daigstomos tik iš gerosios pusės, nes reikia tiksliai suderinti raštą. Daigstoma smulkiais dygsneliais, kad nepasislinktų medžiaga (2 pav.).

 


Daigstymo eilės tvarka

 

Visi įsiuvai pradedami daigstyti nuo jų smaigalio. Daigstant šonines siūles, įsiuvai kartu nedaigstomi (3 pav.).
Šoninės siūlės pradedamos daigstyti nuo juosmens. Pečių siūlės daigstomos nuo rankovės link kaklo, truputį prilaikant nugarą (4 pav.). Priekio ir nugaros priekaklio siūlės turi sutapti.

 

 

Daigstymas
3 pav.

 

 

Daigstymas
4 pav.

 

 

Jeigu apsiuvas iškerpamas išvien su detale, jis palenkiamas į blogąją pusę ir pridaigstomas. Apykaklė pradedama daigstyti nuo nugaros vidurio. Pirmam primatavimui pridaigstoma tik jos apatinė dalis.
Sijono siūlės pradedamos daigstyti nuo juosmens arba nuo įkirpimų, stengiantis jų neištempti ir nesulaikyti. Daigstoma ant lygios plokštumos. Klostės sudedamos tokio gylio, kaip yra pažymėta ir sudaigstomos.

Sijono apačia palenkiama ir sudaigstoma. Viršutinė suknelės dalis sudaigstoma su sijonu pagal juosmens liniją, kur reikia sulaikoma. Šoninės siūlės visiškai nesudaigstomos.
Daigstant rankovę, pirmiausia gerai apžiūrimi visi detalėje padaryti pažymėjimai. Vienos dalies rankovė daigstoma taip. Pirmiausia prie alkūnės sudaigstomas įsiuvas - jis daromas visoms sintetinėms medžiagoms (5 pav.).

 

 

Daigstymas
5 pav.

 

 

Iš kai kurių medžiagų siuvamiems drabužiams rankovių įsiuvai nedaromi, tik siuvant truputį prie alkūnės prilaikoma, o paskui laidyne pagarinama jų apatinė dalis (6 pav.).
Dviejų dalių rankovė daigstoma taip. Viršutinė ir apatinė rankovės dalys sudaigstomos ir susiuvamos per priekinę siūlę ir iš karto sulaidomos. Po to rankovė padedama taip, kaip parodyta (7 pav.) ir antroji siūlė susmaigstoma bei sudaigstoma. Rankovė turi lygiai gulėti, nesiraukšlėti ir tik prie alkūnės truputį paplatinta.

 

Daigstymas   Daigstymas
6 pav.   7 pav.

 

 Rankovė pridaigstoma taip. Atsižvelgiant į visus pažymėjimus, rankovė pirmiausia pridaigstoma prie pažasties lanko apačios, paskui galvutės plotis vienodai paskirstomas per visą pažasties iškirpimą, paliekant šiek tiek platėliau priekyje. Daigstant galvutė truputį prilaikoma, t.y. labai mažomis raukšlelėmis paraukiama.
Svarbu atminti, kad rankovės priekinė dalis būna šiek tiek giliau iškirpta. Nesupainiokite kairės rankovės su dešine!

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama