Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 


Kaip gerai drabužis guli, labai priklauso nuo tinkamo pamušalo prisiuvimo. Pamušalas neturi būti nei per siauras, nei per platus. Rankovių pamušalas įsiuvamas, įsiuvus viso drabužio pamušalą. Jei turime manekeną, tai drabužis susiuvamas visas, tik neprisiuvamas pamušalas ir rankovės. Jei manekeno nėra, pamušalą geriau prisiūti prieš susiuvant pečių siūles (1 pav.).

 

Pamušalo prisiuvimas
1 pav.

 

 

Pamušalo sukirpimas

 

Pamušalas sukerpamas pagal siuvinio iškarpą, tik be paborčių. Siūlių kraštams užleidžiama po 2 cm, be to, pamušalo nugaros dalyje ties viduriu sumetama 2 cm gylio vienpusė klostė, kad drabužis nevaržytų judesių. Klostė iš karto uždaigstoma.

 

Pamušalo susiuvimas

 

Visi pakeitimai, padaryti siuvinyjepo prisimatavimo, perkeliami ir į pamušalą. Įsiuvai, visos siūlės, išskyrus pečių, susiuvamos ir užlaidomos į vieną pusę (šoninės siūlės užlaidomos į priekį). Suapvalintų siūlių kraštai įkerpami, kad siūlės netemptų.

 

Pamušalo pridaigstymas

 

Net ir turint manekeną geriausia pamušalą pridaigstyti, siuvinį pasitiesus ant stalo. Ant patiesto siuvinio uždedamas pamušalas, sutapdinamos detalių vidurio linijos ir dideliais dygsniais pridaigstomi pamušalo siūlių kraštai prie siuvinio šoninių siūlių kraštų. Apačioje ir viršuje paliekama apie 10 cm neprisiūta. Siuvinys uždedamas ant manekeno pamušalu į viršų, ir prismaigstomas visas pamušalas. Po to vėl siuvinys ištiesiamas ant stalo ir šiek tiek toliau nuo krašto pamušalas pridaigstomas dideliais dygsniais. Jeigu buvo paliktos nesusiūtos pečių siūlės, tai toliau viskas dirbama siuvinį pasitiesus ant stalo. Susiuvama pagrindo (viršutinės medžiagos) pečių siūlė. Ji išskleidžiama ir sulaidoma. Pamušalas priekyje prisiuvamas dideliais dygsniais prie įdėklo, o prie jo prisiuvamas nugaros detalės kraštas. Tada pridedama apykaklė ir prisiuvama pakaba (ąselė drabužiui pakabinti). Ąselę pasisiūti pačioms arba nusipirkti paruoštą.

Pakaba daroma iš įstrižos medžiagos juostelės, kuri perlenkiama pusiau, mašina 2 - 3 kartus susiuvama ir išverčiama. Kad ji būtų stipresnė, į vidų įtraukiama juostelė (2 a, b pav.).
Tokią pakabą galima pasiūti ir rankomis: dviguba įstriža juostelė susiuvama į volelį.

 

 

Pamušalo prisiuvimas
2(a) pav.

 

Pamušalo prisiuvimas
2(b) pav.

 

 

Pamušalo prisiuvimas: pamušalo kraštai, truputį palenkiami, pridaigstomi ir prisiuvami. Drabužio apačioje pamušalas daromas šiek tiek platesnis, be to, 2 cm pailginamas, kad apačioje būtų laisvas, t.y. šiek tiek užkristų (3 pav.). Apatinis pamušalo kraštas mažais nepastebimais dygsniais prisiuvamas per 3 cm nuo apačios. Rankovių įsiuvimo vietoje pamušalas dar neprisiuvamas. Nugaros pamušalo klostelė viršuje ir liemens aukštyje sudaigstoma keliais kryželio dygsniais.

 

 

Pamušalo prisiuvimas
3 pav.

 

 

Rankovės (4 pav.): pagrindinė detalė ir pamušalas išverčiamas į blogąją pusę, rankovės sudedamos viena ant kitos taip, kad sutaptų jų apatinių siūlių kraštai. Tie siūlių kraštai sudaigstomi, tik ne iki pat viršaus ir ne iki pat apačios. Po to rankovės pamušalas užtraukiamas (išverčiamas) ant viršutinės rankovės ir visa rankovė išverčiama į gerąją pusę (5 pav.). Viršuje pamušalas turi būti 2 - 3 cm ilgesnis. Iš gerosios pusės rankovė dviejuose vietose per viršutinę medžiagą ir pamušalą sudaigstoma. Rankovės apačioje per 2 cm nuo krašto prisiuvamas pamušalas (į ilgį jis šiek tiek užleidžiamas).

 

 

Pamušalo prisiuvimas
4 pav.

 

 

Pamušalo prisiuvimas
5 pav.

 

 

Rankovių įstatymas: rankovės prismeigiamos smeigtukais, pridaigstomos ir prisiuvamos prie pažasties iškirpimo be pamušalo. Iš gerosios pusės išilgai rankovės siūlės pridaigstomas drabužio pamušalas (6 pav.). Po to jis gražiai rankomis išlyginamas.

 

Pamušalo prisiuvimas
6 pav.

 

 

Iš blogosios pusės rankomis ilgais dygsniais prisiuvami drabužio pamušalo kraštai (7 pav.). Rankovės pamušalas šiek tiek palenkiamas ir prismeigiamas smeigtukais (8 pav.). Smeigtukai pradedami smeigti nuo šoninės siūlės. Tolygiai paskirstomas rankovės pamušalo plotis. Rankovės pamušalas prisiuvamas mažais dygsneliais.

 

Pamušalo prisiuvimas   Pamušalo prisiuvimas
7 pav.   8 pav.

 

 

Baigiamieji darbai. Pasiuvus drabužį, ištraukomi visi daigstymo siūlai, drabužis kruopščiai išlaidomas. Paskiausia ištraukiamas daigstymo siūlas iš nugaros detalės vidurio.

Pamušalas prisiuvamas taip: adata dideliais dygsniais visą laiką smeigiama per pagrindinę medžiagą, o pamušalo kaskart užkabinami tik keli siūliukai. Siuvama trumpais dygsniais (9 pav.).

 

Pamušalo prisiuvimas
9 pav.

 

 

Pakaba prisiuvama stipriai, taip, kad neišlįstų iš po apykaklės (10 pav.).

 

Pamušalo prisiuvimas   Pamušalo prisiuvimas
10 pav.   11 pav.

 

 

Kilpelė vidinėje palto pusėje siuvama, jei palto užsegimas baigiasi aukštai ir nenorima, kad paltas apačioje skleistųsi. Prieš prisiuvant pamušalą, kilpelė stipriai prisiuvama prie pakraščio ir įdėklo. Ji siuvama apie 1,5 cm pločio (11 pav.). Kilpelės vidurio kraštai susiuvami, paliekamas tik plyšys sagai užsegti.

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama