Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Beveik visi vyriški marškiniai siuvami panašiai (1 pav., a, b). Jei laikysitės aprašytos darbų tvarkos, tiksliai nusiūsite siūles ir prisiūsite detales, tai ir pirmuosius marškinius pasiūsite be didesnių sunkumų. Pateikiu pagrindinius paprastų marškinių ir marškinių berniukams siuvimo procesų aprašymus.

 

vyriškų marškinių siuvimas   vyriškų marškinių siuvimas
 1(a) pav.    1(b) pav.

 

 


Prieš kerpant medvilninę medžiagą patariama sudrėkinti šiltame vandenyje ir išlaidyti, kad vėliau ji nesitrauktų. Apatinį užsegimo kraštą reikia sukirpti kartu su pokraščio ir įdėklo juostele, o viršutinį - tik su pokraščio juostele. Šiam reikalui galima panaudoti audinio kraštą. Perpetės, apykaklės ir rankogaliai siuvami iš dvigubos medžiagos ir būtinai su įdėklu.

Priekio detalių kraštuose dygsniais pažymimas marškinių vidurys (2 pav.). Prie apatinės detalės krašto pridedamas įdėklas, atlenkiamas ir prisiuvamas kraštas. Prie abiejų kraštų pridedamos tos pačios medžiagos pokraštis. Jis laidyne prilaidomas į blogąją pusę.

 

 

vyriškų marškinių siuvimas
2 pav.

 

 

 Nugaros detalėje ties mentimis abiejuose abiejose pusėse sumetama po vienpusę klostę (3 pav.). Po to gerosiomis pusėmis į vidų sudedamos dvigubos perpetės detalės, o tarp jų - nugaros detalė ir susiuvama. Taip viena perpetės detalė bus po nugaros detale, o kita - virš jos.

 

 

vyriškų marškinių siuvimas
3 pav.

 

 


Apatinė perpetės dalis prisiuvama prie marškinių priekio. Prisiuvant viršutinę perpetės dalį, uždengiami siūlių kraštai (4 pav.).

 

vyriškų marškinių siuvimas
4 pav.

 

 


Siuvant apykaklę, pirmiausia sutvarkomi kampučiai. Tam prie apykaklės apatinės dalies iš galų pridaigstomi apie 6 cm dydžio medžiagos gabalėliai. Pieštuku pažymima linijos taip, kaip parodyta (5 pav.). Iškerpama pažymėto trikampio apatinė dalis.

 

vyriškų marškinių siuvimas
5 pav.

 

 

Paruošta detalė apverčiama ir nusiuvamos abi siūlės, tarp kurių įkišami specialūs plastmasės gabalėliai, padedantys išlaikyti kampučių formą ir neleidžiantys jiems riestis. Abiejų apykaklės detalių viršutiniai kraštai susiuvami kartu su įdėklu. Apykaklė išverčiama ir išlaidoma (6 pav.).

 

vyriškų marškinių siuvimas
6 pav.

 

 

Apatiniai apykaklės kraštai susiuvami su stove, ja tuos kraštus iš abiejų pusių apglėbus. Viena stovės su įdėklu dalis prisiuvama prie marškinių kaklo iškirptės iš vidaus, siūlė prilaidoma stovės link ir prie šios siūlės prisiuvamas truputį palenktas išorinis stovės kraštas (7 pav.).

 

vyriškų marškinių siuvimas
7 pav.

 

 

Jei medžiaga yra 80 cm pločio, tai rankovės susiuvamos iš dviejų dalių baltinine siūle. Apačioje sutvarkomi įkirpimai (8 pav.). Prie rankovės įkirpimo kraštų iš blogosios pusės prisiuvama apie 4 cm pločio medžiagos juostelė. Ji 1,5 cm atlenkiama ir prisiuvama iš gerosios pusės prie siūlės. Kad būtų tvirčiau, sulenktas apsiuvimo juostelės galas nusiuvamas įstrižai.

 

vyriškų marškinių siuvimas
8 pav.

 

 

Rankovės prisiuvamos prie pažasties iškirpimo ir tik tada kartu susiuvamos rankovės apatinė ir marškinių šoninė siūlės (9 pav.). Visos siūlės siuvamos balininėmis siūlėmis.

 

vyriškų marškinių siuvimas
9 pav.

 

 

Į rankogalius įdedami įdėklai (kaip aprašyta skyrelyje rankogalių užbaigimas) (10 pav.). Pasiūto rankogalio vidinė pusė su įdėklu prisiuvama prie apatinio rankovės krašto, šiek tiek paraukto arba suklostyto į klosteles. Rankogalis prisiuvamas iš blogosios pusės, įkirpimo apsiuvai atverčiami į vidų. Prisiuvama išorinė rankogalio pusė, ją siuvant paslepiama prisiuvimo siūlė. Tada visas rankogalis apsiuvamas prie pat krašto.

 

vyriškų marškinių siuvimas
10 pav.

 

 

Marškinių apačia šonuose suapvalinama, skeltukai nedaromi, apačia siaurai palenkiama ir nusiuvama. Pagaliau abiejuose rankogaliuose išsiuvamos kilpos ir prisiuvamos sagos. Rankogalius galima užsegti ir sąsagomis.
 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama