Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Pakalbėsime apie seną metodą, naudojant įdėklus. Dabar populiaru naudoti specialius klijuotinus audinius (paklijavimus), o audinys kuris buvo pripikuojamas kaip standintojas prie pagrindinio audinio, jau praeitis.
 
Jeigu apykaklė tvarkingai pasiūta ir gerai guli, ji drabužį tik puošia. Palaidinėms paprastai siuvamos vyriškų marškinių tipo apykaklės. Jos turi būti pasiūtos tiksliai ir kruopščiai.

Svarbu žinoti: jei medžiaga plona, šio tipo apykaklės siuvamos su įdėklais. Įdėklas pasirenkamas atsižvelgiant į medžiagos rūšį. Plonoms medžiagoms imami ploni įdėklai - batistas, plonas flizelinas arba kita plonytė medžiaga, o storesnėms medžiagoms - storesni įdėklai. Drabužio medžiaga ir įdėklas turi vienodai trauktis, todėl prieš siuvant juos reikia atitinkamai apdoroti - drėgnus išlaidyti arba palaikyti ant garų.

Apykaklės dydis turi atitikti iškirptės dydį. Apykaklė pradedama daigstyti nuo nugaros vidurio. Visų apykaklių viršutinė dalis turi būti 2 mm platesnė už apatinę. Daigstant viršutinė apykaklės dalis šiek tiek prilaikoma. Patys apykaklės kampeliai nukerpami iki pat siūlės (nukirptoji dalis būna trikampė).

 

Paprasta atverstinė vyriškų marškinių tipo palaidinukės apykaklė

 

 

Apykaklės
1 pav.

 

 

Paprasta atverstinė vyriškų marškinių tipo palaidinukės apykaklė prisiuvama prie kaklo iškirpimo (1 pav.). Ji yra stati. Apykaklės viršutinė dalis (viršus) ir įdėklu sutvirtinta apatinė dalis (apačia) sudedamos gerosiomis pusėmis į vidų, susiuvamos, paliekant vidinį kraštą neužsiūtą, išverčiamos į kitą pusę, kraštai sudaigstomi ir sulaidomi. Po to apykaklė prisiuvama prie kaklo iškirpimo: pirmiausia mašina prisiuvama viršutinė dalis, paskui apatinė dalis siaurai palenkiama ir rankomis prisiuvama prie pirmosios siūlės.

 

Apykaklė su atlapėliais

 

 

Apykaklės
2 pav.

 

 

Apykaklė su atlapėliais (2 pav.) geriau guli, jeigu ji sudaigstoma (supikuojama) dideliais dygsniais. Plonos medžiagos daigstomos “veidrodiniais“ dygsniais, t.y. užkabinant siuvinio medžiagą tik už vieno siūliuko.
Apykaklė siuvama taip: ant priekinių kraštų uždedami įdėklai, pridaigstomi (pripikuojami) atlapuliai. Siuvinys laikomas ant kairiosios rankos taip, kad atlapulis šiek tiek išsigaubtų. Siuvant viršutinė medžiaga tik lengvai užkabinama. Prie priekinio krašto prisiuvus pokraštį, išlaidoma siūlė.

Apykaklės apatinė dalis ir įdėklas sukerpama iš įstrižos medžiagos, supikuojama ir susiuvama su apykaklės viršutine dalimi. Susiūta apykaklė išverčiama. Po to apykaklės apatinė dalis prisiuvama prie kaklo iškirpimo, o viršutinė - nuo vidurio į abi puses prie prisiuvimo siūlės. Siūlės sulaidomos. Tik dabar susiuvamas trumpasis viršutinis atlapėlio kraštas. Iš vidinės pusės atlapėlis su apykakle susiuvamas ir atlapėlis atverčiamas.

 

Apykaklė su stove

 

 

Apykaklės
3 pav.

 

Apykaklės
4 pav.

 

 

Apykaklė su stove (3 pav.) susideda iš paprastos apykaklės ir stovės. Ji siuvama taip: įdėklu sutvirtintos apykaklės detalės (įdėklas turi būti prie viršutinės dalies) susiuvamos, išverčiamos, po to susiuvami išoriniai apykaklės kraštai taip, kad siūlė eitų per sulenkimą. Apykaklė įkišama tarp abiejų stovės dalių. Stovės įdėklas neturi siekti jos viršutinio krašto, t.y. turi būti šiek tiek siauresnis už pačią detalę, kad atlenkimas nebūtų labai storas. Išorinis stovės kraštas mašina prisiuvamas prie kaklo iškirpimo, o vidinis siaurai palenkiamas ir prisiuvamas rankomis (4 pav.).

 

Apvali plokščia apykaklė

 

 

Apykaklės
5 pav.

 

 

Apvali plokščia apykaklė prisiuvama taip. Pirmiausia susiuvamos apykaklės detalės, apykaklė išverčiama ir pridaigstoma prie kaklo iškirpimo iš išorinės pusės (5 pav.). Kartu su apykakle mašina prisiuvamos dvi medžiagos juostos (pabortės). Taip pat prisiuvama pridėta iš vidinės pusės įstrižos medžiagos apykaklės ilgio juostelė. Pabortės išverčiamos. Juostelės laisvasis kraštas siaurai palenkiamas ir rankomis prisiuvamas.

 

Stačiakampė plokščia apykaklė

 

 

Apykaklės
6 pav.

 

 

Stačiakampė plokščia apykaklė (6 pav.). Siuvant šią apykaklę nebūtina jos pridūrimo slėpti po įstriža juostele. Siūlės kraštus galima siaurai nukirpti ir apmėtyti zigzaginiais dygsniais. Apykaklė pridaigstoma prie kaklo iškirpimo. Prie apykaklės šonų ir drabužio priekinių kraštų prisiuvamos pabortės. Jų kampeliai nukerpami ir gražiai sutvarkomi. Apykaklės siūlė vienoj kitoj vietoj įkerpama, ir išverčiamos pabortės.

 

Stati atlenkiama apykaklė

 

 

Apykaklės   Apykaklės
7 pav.   8 pav.

 

 

Stati atlenkiama apykaklė (7 pav.). Ši apykaklė kerpama iš dvigubos įstrižos medžiagos ir sutvirtinama įstrižos medžiagos įdėklu. Detalės susiuvamos, išverčiamos, krašteliai išdaigstomi. Apykaklė iš lengvo išlaidoma, suteikiant jai nedidelį apvalumą. Apatinė apykaklės dalis prisiuvama prie kaklo iškirpimo iš išorinės pusės, o viršutinė - iš vidinės pusės prie pirmosios siūlės. Šios apykaklės, kaip ir stačiakampės plokščios apykaklės, vidinę siūlę galima apsiūti zigzaginiais dygsniais (8 pav.).

 

Žema stati apykaklė

 

 

Apykaklės
9 pav.

 

 

Žema stati apykaklė sukerpama taip pat, kaip ir apsiuvas. Šios apykaklės įdėklui geriausia imti flizeliną (9 pav.). Prieš susiuvant stovę, prie jos viršutinės dalies prisiuvamas įdėklas. Tai padarius, įdėklo kraštelis prie pat siūlės apkerpamas. Po to apykaklės viršutinė dalis prisiuvama prie kaklo iškirpimo. Siūlė gerai sulaidoma į apykaklės pusę, po to siaurai palenkiant rankomis prisiuvamas apatinės dalies kraštas.
Paprasta stati apykaklė su iškirptu sutvirtinimu prisiuvama prie iškirptės krašto taip, kad neprieitų prie paties siuvinio priekio. Laisvas iškirptės kraštas užtaisomas apsiuvu.

 

Apykaklė, kirpta kartu su atlapais

 

 

Apykaklės
10 pav.

 

 

Apykaklė, kirpta kartu su atlapais (10 pav.). Šios apykaklės dažnai kerpamos iš įstrižos medžiagos. Jos viduryje nusiuvama siūlė. Prie apykaklės ir atlapų apačios pridaigstomas, paskui dideliais dygsniais pridygsniuojamas (pripikuojamas) įdėklas. Susiuvus pečių siūles, prie kaklo iškirpimo ir atlapų prisiuvama apykaklė. Siūlės išskleidžiamos ir iki peties gerai išlaidomos. Siūlės ties atlapų kampais siaurai apkerpamos, šiek tiek suapvalinant jų galus. Po to apykaklės siūlė nugaros dalyje atlenkiama į abi puses ant apykaklės ir išlaidoma. Prie apykaklės ir atlapų iš gerosios pusės prisiuvamas ir paskui išverčiamas pakraštis. Išorinis jo kraštas pridaigstomas, o vidinis truputį palenkiamas ir rankomis prisiuvamas prie drabužio priekinės dalies (skverno) (11 pav.).

 

 

Apykaklės
11 pav.

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama