Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 


Gerai įsiūti rankovę nelengva ir pradedančioms, ir jau prityrusioms. Tai, ko gero, sudėtingiausias siuvimo procesas. Labai svarbu įprasti pastebėti, ar gerai guli, ar tinkamai įsiūta rankovė. Reikia žinoti, kad, keičiantis madai, keičiasi ir rankovių plotis, jų įsiuvimo būdai. Tačiau kai kurie reikalavimai išlieka tie patys.

Įsiminkite: kai ranka natūraliai nuleista žemyn, rankovė turi kristi tiesiai.


Įstatyta rankovė

 

Paskaitykite straipsnį apie rankovės pridaigstymą ir apie pirmąjį primatavimą.
Po pirmojo prisimatavimo naujos daigstymo linijos perkeliamos į antrąją rankovę (1 pav.). Rankovės pažasties ir galvutės siūlės linija pažymima, ją išdaigstant. Pirmiausia pasiuvamos pačios rankovės: susiuvamos siūlės, nusiuvami įsiuvai, sutvarkomi skeltukai ir užbaigiama rankovės apačia. Prieš įsiuvant rankovę, apsiūlėjami jos galvutės ir pažasties kraštai. Daugelio modelių rankovės siūlė turi sutapti su drabužio šonine siūle.

 

Rankovių įsiuvimas
1 pav.

 

 


Dar keli žinotini dalykai apie rankoves

 

Rankovės galvutė turi būti šiek tiek didesnė už pažasties iškirpimą. Pažasties iškirpimas priekyje būna truputį gilesnis negu nugaroje.

Nesupainiokite dešinės rankovės su kaire! Matuojantis drabužį rankovė prismaigstoma smeigtukais iš rankovės gerosios pusės, pradedant nuo apatinės dalies, t.y. pažasties (2 pav.). Rankovės galvutės pločio perteklius viršuje tolygiai paskirstomas, paraukiant medžiagą. Jei madingi raukiniai, tai rankovės galvutės kraštas daugiau ar mažiau paraukiamas. Rankovė pridaigstoma iš rankovės pusės.

 

Rankovių įsiuvimas
2 pav.

 

 

Prieš rankovę pridaigstant, ant išskėstų rankos pirštų pakabinama rankovės galvutė ir žiūrima, ar kabanti rankovė gerai krinta (3 pav.). Taip patikrinus darbą, sutaupoma laiko, nes paskui nereikia daugelį kartų prisimatuoti. Jeigu per antrąjį prisimatavimą matyti, kad rankovė gerai guli ir teisingai, galima ją prisiūti mašina. Siuvama taip pat iš rankovės pusės.

 

Rankovių įsiuvimas
3 pav.

 

 

Reglano rankovė

 

Reglano rankovė gerai guli, jei gražiai, lygiai nusiuvama įsiuvimo siūlė (4 pav.). Jeigu ji raukšlėjasi, matyt, yra per daug ištemtas rankovės kraštas.

 

Rankovių įsiuvimas
4 pav.

 

 

Pridaigstant rankovę prie priekinės drabužio dalies, pastaroji truputį sulaikoma, o rankovės kraštas gražiai ištiesinamas. Kad siūlė nesitemptų, ją geriausia susiūti kartu su juostele (5 pav.). Reglano rankovės siūlė išlaidoma išskleista arba užlaidoma į vieną pusę (sportinių drabužių). Jeigu rankovė su peties įsiuvu, pastarasis sudaigstomas prieš įsiuvant rankovę (6 pav.).

 

Rankovių įsiuvimas   Rankovių įsiuvimas
5 pav.   6 pav.

 

 

Dviejų dalių rankovės siūlė (kai eina per rankovės vidurį), sudaigstoma, šiek tiek prilaikant nugaros dalį ties petimi. Jei rankovė per siaura ir traukia, ją reikia šiek tiek paplatinti. Tik svarbu, kad siūlė eitų tiksliai per rankos vidurį (7 pav.).

 

Rankovių įsiuvimas
7 pav.

 

 

Pusiau reglano rankovė

 

Klasikinė reglano rankovė prasideda nuo drabužio kaklo iškirpimo, o pusiau reglano - nuo peties siūlės (8 pav.). Pirmiausia prisiuvamos rankovių dalys prie priekio ir nugaros dalių, po to susiuvama peties siūlė ir viršutinė rankovės siūlė. Susiuvus viršutinę rankovės siūlę, priekio ir nugaros reglano siūlės turi tiksliai sutapti.

 

Rankovių įsiuvimas
8 pav.

 

 

Kimono rankovė

 

Tai tokia rankovė, kuri iškerpama kartu su drabužio priekine ir nugaros dalimis. Šią rankovę pažastyje reikia paplatinti, kad drabužis būtų patogus. Tai padaroma, pažastyje įsiuvant trikampį įsiuvą arba keturkampį medžiagos gabalėlį - įdurą. Jeigu drabužio medžiaga elastinga, tai įduro galima ir nesiūti. Pažasties gylis tiksliai pažymimas mažais dygsneliais.

 

Rankovių įsiuvimas
9 pav.

 

 

Kimono rankovė laikoma įsiūta teisingai, jei ji netrukdo judesių ir gražiai išryškina natūralią pečių liniją (9 pav.). Abu įdurai, jei tik galima, kerpami iš įstrižos medžiagos tokio dydžio, kaip nurodyta iškarpoje. Pažasties įduras įsiuvamas, nusiuvus rankovės siūles ir drabužio šoninę siūlę. Įduro vieta turi būti reikalingo ilgio (10 pav.). Tai nustatoma pagal rankovės pradžią priekyje ir nugaroje (11 pav.).

 

 

Rankovių įsiuvimas   Rankovių įsiuvimas
10 pav.   11 pav.

 

 

Prisimatuojant patikrinamas rankovės plotis. Jei rankovė per siaura ar per plati, pažymima smeigtukais. Pažiūrima, ar siūlė nusiūta per vidurį.

 

 

Rankovių įsiuvimas
12 pav.

 

 

Ta pažasties vieta, į kurią bus siuvamas įduras, apmėtoma (12 pav.), o greitai irstančių medžiagų iškirpimo kampas sutvirtinamas plonos medžiagos juostele (žiūr. straipsnį kampų sutvirtinimas). Jei tvirtinamas visas iškirpimas, tai plonos medžiagos juostelė uždedama gerąja puse ant gerosios siuvinio medžiagos pusės ten, kur bus įkirpimas (13 pav.).

 

 

Rankovių įsiuvimas
13 pav.

 

 

Juostelė prisegama smeigtukais, pridaigstoma ir prisiuvama. Medžiaga įkerpama, įkirpimas sulaidomas (14 pav.).

 

 

Rankovių įsiuvimas
14 pav.

 

 

Susiuvus rankovių ir drabužio šonines siūles, rombo formos įduras įdaigstomas į įkirpimą iš apačios ir prisiuvamas (15 pav.). Siūlė turi eiti iš pagrindinės detalės pusės, o ne iš įduro pusės. Įduras gali būti ir kitokios formos, bet jis įsiuvamas tuo pačiu principu.

 

 

Rankovių įsiuvimas
15 pav.

 

 


Įstatant įdurą į greitai spūrančios medžiagos drabužio apatinę rankovės dalį, pirmiausia patariama iškirpimo kraštą sutvirtinti įstrižos medžiagos juostele (16 pav.). Pastaroji uždedama gerąja puse ant siuvinio medžiagos gerosios pusės, pridaigstoma ir prisiuvama, o po to išverčiama. Šis įduras įstatomas taip pat, kaip trikampio ar rombo formos įduras.

 

 

Rankovių įsiuvimas
16 pav.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama