Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Nors žinoma daug rankovių variantų, bet dažniausiai jos siuvamos pagal dvi standartines formas. Tai vyriškų marškinių tipo palaidinės rankovės, kurios apačioje baigiasi rankogaliais arba juostele, ir siauros rankovės su įsiuvais.


Marškinių tipo palaidinės rankovės su klasikiniu rankogaliu

 

Pirmiausiai rankovėje padaroma 4 - 6 cm ilgio įkirpimas, kurio kraštai apsiuvami dvilinka tiesia juostele. Įkirpimo kampas nusiuvamas įstrižai (1 pav.). Prisiūtinai rankogaliai kerpami iš dvigubos medžiagos, paliekant platesnius kraštus siūlėms. Susiuvus išorinius kraštus, rankogalis išverčiamas. Prieš susiuvant kraštus, į rankogalį įdedamas įdėklas iš skalbiamos medžiagos (prieš tai pagarintos, kad nesitrauktų). Siūlė išskleidžiama, ir kraštas išdaigstomas taip, kad siūlė eitų tiksliai per lenkimo liniją. Rankogalyje išsiuvama kilpos (2 pav.). Po to pridaigstoma ir prisiuvama rankogalio su įdėklu viršutinė dalis prie rankovės, sudėjus rankogalio ir rankovės medžiagas gerosiomis pusėmis į vidų (3 pav.).

 

Rankovių užbaigimas   Rankovių užbaigimas   Rankovių užbaigimas
1 pav.   2 pav.   3 pav.

 

 

Rankovės įkirpimo kamputis įtraukiamas į vidų. Kitas rankogalio kraštas siaurai palenkiamas ir smulkiais dygsniais prisiuvamas rankomis prie rankovės vidinės pusės. Rankogalis sulenkiamas pusiau ir užsegamas dviguba saga.

 


Užsegamas rankogalis pailgintu kraštu (4 pav.)

 

 

Rankovių užbaigimas
4 pav.

 

 

Šis rankogalis siuvamas taip pat, kaip ir aukščiau aprašytasis. Jis susiuvamas su įdėklu, išverčiamas, susiuvami kraštai, kartu ir prailgintų galų viršutiniai kraštai. Kaip parodyta (5 pav.), rankogalio galuose, ten, kur baigiasi siūlė, įkerpami krašteliai. Laisvi rankogalio kraštai sudaigstomi, išsiuvama kilpelė. Tada rankogalis sudedamas su rankovės kraštu (gerosiomis pusėmis į vidų) taip, kad apie 3 cm rankovės krašto liktų neprisiūto prie rankogalio krašto. Šis kraštelis siaurai susukamas ir apsiuvamas rankomis. Likęs siūlės kraštas apsiuvamas zigzaginiu dygsniu ir sulaidomas į rankovės pusę. Neprisiūtas rankovės kraštelis, užsegus rankogalį, susimeta klostele. Rankovės priekinės dalies klostelė prisiuvama iš vidaus prie rankogalio dalies su kilpele, o kitoje pusėje klostelė susidaro, užsegus rankovę.

 

 

Rankovių užbaigimas
Rankovių užbaigimas
5 pav.

 

 


Rankovė su nesegiojamu rankogaliu (6 pav.)

 

 

Rankovių užbaigimas
6 pav.

 

 

Šios rankovės rankogalis turi būti tokio pločio, kad nesunkiai pralįstų ranka. Rankogalis siuvamas su įdėklu. Jį, išvertus, nusiuvamas dekoratyvinis peltakys, vienas rankogalio galas uždedamas ant kito kaip užsegimui. Viršutinis išorinės rankogalio dalies kraštas sudaigstomas su rankovės kraštu, kuriame yra sumestos klostelės (sudėjus medžiagas gerosiomis pusėmis į vidų) ir prie jo prisiuvamas (7 pav.). Siūlės kraštai apmėtomi ir sulaidomi į rankovės pusę. Rankogalio galai sutvirtinami saga.

 

 

Rankovių užbaigimas
7 pav.

 

 


Siaura rankovė su rankogaliu (8 pav.)

 

 

Rankovių užbaigimas   Rankovių užbaigimas
8 pav.   9 pav.

 

 

Rankogaliui iškerpamas reikalingo dydžio flizelinas, jis prilaidomas prie pamušalo ar įdėklo medžiagos ir paskui pritvirtinamas prie rankogalio (9 pav.). Po to rankogalis prisiuvamas prie rankovės, siūlė tarp jų apmėtoma ir sulaidoma (10 pav.). Rankogalio galuose galima įsiūti užtrauktuką arba spūsčiukus.

 

 

Rankovių užbaigimas
10 pav.

 


Siaura rankovė su paslėptu užsegimu (11 pav.)

 

 

Rankovių užbaigimas
11 pav.

 

 

 

Siaurą rankovę galima nematomai užsegti mažais spūsčiukais, įsiūtais skeltuko klostės kraštuose. Prieš užlenkiant apatinį rankovės kraštą, iš vidaus su juostele prisiuvama perpus sulenkta klostė. Spūsčiukai siuvami kartu prie medžiagos ir juostelės. Viršutinė klostės dalis prisiuvama prie pat skeltuko krašto trumpais dygsniais už adatos.

 


Moteriško kostiumėlio rankovė

 

Kostiumėlio rankovės apačia sutvirtinama įdėklu, kuris ties skeltuku sukerpamas truputį platesnis (12 pav.). Prieš susiuvant alkūninę siūlę, prie rankovės apačios pridaigstomas įdėklas (jis turi būti šiek tiek ilgesnis už rankovės skeltuką). Pagal pažymėtą liniją įdėklas pridaigstomas arba prisiuvamas dygsniu už adatos. Prie priekinės rankovės siūlės įdėklas dar prisiuvamas kryželio dygsniu. Storesnės medžiagos įdėklas prisiuvamas ir viršuje.

 

 

Rankovių užbaigimas
12 pav.

 

 


Prie įdėklo kryželio dygsniu prisiuvamas atlenktas rankovės kraštas (13 pav.). Apsiuvami kampai. Alkūninė rankovės siūlė iki įkirpimo užsiuvama, išskleidžiama ir prilaidoma. Alkūninės siūlės kraštas prie įkirpimo truputį įstrižai iki siūlės įkerpamas ir palenkus po viršutine įkirpimo dalimi pridaigstomas prie kito siūlės krašto (14 pav.).

 

 

Rankovių užbaigimas   Rankovių užbaigimas
13 pav.   14 pav.

 

 

Rankovės pamušalas įkerpamas tiek, kiek yra įkirptas skeltukas, paliekami platūs kraštai siūlėms. Pamušalas įsiuvamas į palenktą rankovę. Prie skeltuko viršaus pamušalas įkerpamas skersai ir rankomis prisiuvamas, kaip parodyta (15 pav.). Kitas pamušalo kraštas šiek tiek patraukiamas atgal ir prisiuvamas. Rankovės skeltukas sutvirtinamas dviem sagomis (16 pav.). Sagos gali būti užsegamos kilpute arba prisiūtos viename skeltuko krašte papuošimui. Jeigu sagos prisiuvamos tik šiaip sau, tai pamušalas prisiuvamas neįkirptas.

 

 

Rankovių užbaigimas   Rankovių užbaigimas
15 pav.   16 pav.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama