Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS


Kilpos siuvamos per dvigubą medžiagą, viduryje dažniausiai dar įdedamas įdėklas. Kilpų dydis priklauso nuo sagų dydžio. Jos siuvamos 2 mm didesnės už sagas. Pagrindinės kilpų rūšys yra dvi: daigstytinės ir apsiūtinės.

Daigstytinės kilpos siuvamos lengvoms suknelėms ir skalbiniams.
Kilpos siuvamos taip (1 pav.). Pirmiausia pažymima kilpos vieta. Po to pagal pažymėtą liniją kilpa apsiuvama rankomis arba mašina. Tai padarius, kilpa per pažymėtą liniją perkerpama, kraštai apsiuvami apmėtymo dygsniu. Po to kilpos kraštai tankiai apsiuvami kilpiniu dygsniu, smeigiant adatą iš blogosios pusės į gerąją. Širmieji dygsniai paslepiami.
Suknelės kilpos išorinis galas nusiuvamas apvaliai mažais dygsneliais, tarytum saulės spindulėliais, o vidinis galas sutvirtinamas. Skalbinių kilpų sutvirtinami abu galai. Jie sutvirtinami tvirtai, apmėtant kokius 3 įtemptai nutiestus siūlus (įtvirtinimus).

 

Įvairios kilpos sagoms
1 pav.

 

 

Skalbinių kilpa su virvele (2 pav.). Šios kilpos apsiuvamos taip pat, kaip ir paprastos skalbinių kilpos, tik, kad kilpa būtų tvirtesnė iškilesnė, palei jos kraštus nutiesiamas storas siūlas ar virvelė ir kartu apsiuvama.

 

 

Įvairios kilpos sagoms
2 pav.

 

 

Skalbinių kilpa, apsiūta zigzagine mašina (3 pav.). Į zigzaginę mašina įstatoma kilpoms siūti kojelė ir adata nustatoma į kairę pusę. Po to nusiuvama keletas bandyminių dygsnių ir taip nureguliuojamas dygsnio ilgis, kad dygsnių eilutė būtų siaura ir lygi.
Pirmoji kilpos pusė siuvama puse nustatyto dygsnio pločio, pabaigoje kilpos adata neištraukiama, bet paliekama medžiagoje, ją nustačius į dešinę pusę. Po to pakėlus kojelę medžiaga apsukama, kad būtų galima nusiūti kitą kilpos pusę.
Zigzaginis dygsnis nustatomas pilnu pločiu ir nusiuvama keletas (maždaug 4) dygsnių toje pačioje vietoje kilpos galui sutvirtinti. Siuvama iš lengvo paduodant medžiagą. Tai atlikus adata paliekama medžiagoje kairėje kilpos pusėje.

 

 

Įvairios kilpos sagoms
3 pav.

 

 

Antroji kilpos pusė siuvama taip pat, kaip ir pirmoji, pusės pločio dygsniu. Tarp abiejų eilių paliekamas siauras vienodas tarpelis. Kilpos antrosios eilės gale adata paliekama medžiagoje kairėje kilpos pusėje ir vėl nusiuvama keletas pilno pločio dygsnių kilpos galui sutvirtinti.
Kilpą išsiuvus, dygsnių nustatymo ratukas pasukamas iki nulinės padalos ir nusiuvami keli trumpučiai dygsneliai užbaigimui. Išsiūta kilpa atsargiai įpjaunama. Kaip kilpas siūti, nurodoma mašinos eksploatavimo instrukcijoje.

 

 

Siuvėjiškos kilpos

 

 

Įvairios kilpos sagoms
4 pav.

 

 

Įkirpus kilpą, išoriniame jos gale išmušama skylmušiu arba atsargiai iškerpama apvali skylutė. Kilpos kraštai apmėtomi (4 pav.). Palei kilpos kraštą smeigtuku įtempiamas specialus į kilpas įsiuvamas šilkinis siūlas. Adata duriant iš gerosios pusės į blogąją, kartu kilpiniu dygsniu apsiuvamas ir šis siūlas. Siuvant dygsniu kilputės turi gulti tiksliai ir tvarkingai ant įtempto siūlo.
Vidinis kilpos galas sutvirtinamas taip pat, kaip ir skalbinių kilpos galas.

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama