Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 


Kišenes įsiūti labai lengva. Tačiau tiksliai laikantis kišenių įsiuvimo taisyklių, darbas pavyksta. Per pirmąjį prisimatavimą dar kartą patikrinama, ar tiksliai nustatyta kišenės vieta, ar ji gerai pridaigstyta. Kišenės įsiuvamos tik prisimatavus.

 


Kišenė su rėmeliu

 

 

Kišenės Kišenės
1 pav. 2 pav.

 

 

 Kišenės    Kišenės
 3 pav.    4 pav.

 

 

Tokia kišenė siuvama nauju gana paprastu būdu. Drabužio gerojoje pusėje ant pažymėtos prakirpimo linijos uždedami gerosiomis pusėmis į vidų du įstrižos medžiagos gabalėliai (apsiuvai). Jie galuose turi būti maždaug 2 cm ilgesni už pažymėtą prakirpimo liniją. Gabalėliai pridaigstomi ir prisiuvami (1 pav.). Kartu prisiuvama ir vidinė kišenės dalis (pamušalinės medžiagos), pridaigstyta blogojoje siuvinio pusėje (2 pav.). Viršuje ji turi būti tokio pat ilgio kaip ir gerojoje pusėje prisiūtas viršutinis apsiuvas. Apačioje prie vidinės kišenės dalies priduriamas dar vienas medžiagos gabalėlis (įkišenis). Tai atlikus, kišenė perkerpama, tik ne iki pat galų (3 pav.). Paskui abu galai įkerpami įstrižai, kad susidarytų medžiagos trikampėliai. Apsiuvai įstrižai neįkerpami. Jie išverčiami pro prakirpimą į blogąją pusę. Siūlės išskleidžiamos ir sulaidomos. Apsiuvai atlenkiami taip, kad gerojoje siuvinio pusėje susidarytų kanteliai. Jie pridaigstomi ir atbuliniu dygsniu prisiuvami (4 pav.). Prakirpimai laikinai uždaigstomi.

 

 

Kišenės   Kišenės
5 pav.   6 pav.

 

 

Abiejuose prakirpimo galuose atverčiamos viršutinė ir vidinė kišenės dalys, ir čia susidarę trikampėliai tvirtai prisiuvami prie apsiuvų (5 pav.). Vidinė kišenės dalis (maišelis) pridaigstoma po prakirpimu ir tiksliai pagal viršutinę apsiuvo prisiuvimo liniją iš gerosios pusės prisiuvama. Maišelio kraštai užsiuvami. Patogu ir praktiška jų galus suapvalinti (6 pav.).

 

Horizontaliai įsiūtos kišenės su lystele

 

 

Kišenės   Kišenės
7(a) pav.   7(b) pav.

 

 

Siuvant tokią kišenę, pirmiausia lystelė sutvirtinama įdėklu. Pridėjus įdėklą, lystelės kraštai užlenkiami į blogąją pusę ir kryželio dygsniu prisiuvami prie įdėklo. Kampai tvarkingai įlenkiami ir įstrižai nusiuvami. Lystelė iš gerosios pusės pridaigstoma ir prisiuvama po pažymėta prakirpimo linija, o kita kišenės dalis (maišelis) - virš prakirpimo linijos (7 pav.a, b). Kartu iš blogosios pusės prisiuvamas 5 cm pločio lininės medžiagos gabalėlis. Po to kišenė prakerpama, tik ne iki pat galo. Abu galai įstrižai įkerpami iki siūlės. Išskleista lystelės siūlė prilaidoma. Kitame krašte iš abiejų pusių statmenai įkerpamas tik kišenės maišelis. Tai atlikus, jis įtraukiamas į vidų. Antroji kišenės maišelio dalis kartu su įkirptu lystelės pamušalu paslėptais dygsniais prisiuvama prie lystelės; pamušalas įtraukiamas į vidų, o lystelė atverčiama į viršų. Lystelės prisiuvimo vietoje viršutinė kišenės dalis dar sutvirtinama atbuliniais dygsniais.

Sutvarkius kišenės maišelį, paslėptais dygsniais prisiuvami šoniniai lystelės kraštai (8 pav.), o prakirpimo galai iš blogosios pusės sutvirtinami rankomis (9 pav.).

 

 

Kišenės   Kišenės
8 pav.   9 pav.

 

 

Vertikali kišenė su lystele

 

 

Jeigu kišenė siuvama iš plonesnės medžiagos, tai vieną jos dalį - maišelį ir lystelę geriausia kirpti išvien (10 pav.). Prie lystelės kryželio dygsniu prisiuvamas įdėklas. Prakirpimo vietoje iš blogosios pusės uždedamas lininės medžiagos gabalėlis. Gerojoje drabužio pusėje iš prakirpimo kairės pusės prisiuvama lystelė ir viena kišenės maišelio dalis, o iš dešinės pusės - antroji kišenės maišelio dalis (detalės sudedamos gerosiomis pusėmis į vidų). Po to iš blogosios pusės prakerpama kišenė (11 pav.), nepaliečiant nei lystelės, nei kišenės maišelio, abu prakirpimo galai iki siūlės įstrižai įkerpami. Lystelė, susiuvus jos galus, išverčiama.

 

Kišenės   Kišenės
10 pav.   11 pav.

 

 

Viršutinė kišenės maišelio dalis įtraukiama į vidų. Lystelė, išskleidus ir išlaidžius jos siūlę, iš gerosios pusės prisiuvama prie pridūrimo siūlės (12 pav.). Kišenės maišelio apatinės dalies siūlė taip pat išskleidžiama ir išlaidoma (13 pav.). Kišenės maišelio kraštai susiuvami, kartu prisiuvami ir prakirpimo galuose esantys trikampėliai. Lystelės kraštai prisiuvami iš gerosios pusės paslėptais dygsneliais.

Jeigu lystelė kerpama atskirai, o ne išvien su kišenės maišeliu, tai ji ir siuvama atskirai. Neužsiūtuoju kraštu (gerąja puse) ji uždedama iš kairės prakirpimo pusės ant medžiagos gerosios pusės ir prisiuvama kartu su ant jos uždėta kišenės maišelio dalimi. Toliau lystelė sutvarkoma taip, kaip aprašyta aukščiau.

 

 

Kišenės   Kišenės
12 pav.   13 pav.

 

 

Įleistinė kišenė su antkišeniu

 

 

Tokia kišenė tinka paltams, vyriškiems ir moteriškiems kostiumams. Ji įsiuvama tiesiai ar truputį įstrižai. Antkišeniai gali būti įvairių formų bei dydžio, su saga ir be jos.
Pirmiausia pasiuvamas antkišenis. Prie pamušalo prilaidomas antkišenio dydžio flizelinas. Viršutinė medžiaga ir pamušalas sudaigstomi (14 pav.). Suapvalinti užleistų siūlių krašteliai iškarpomi mažais danteliais, kad kišenė gražiau gulėtų (15 pav.). Pasiūtas antkišenis išverčiamas, jo kraštai išdaigstomi.

 

Kišenės   Kišenės
14 pav.   15 pav.

 

 

Antkišenis pridaigstomas virš pažymėtos prakirpimo linijos (16 pav.). Po prakirpimo linija pridaigstoma 6 cm pločio tiesaus kirpimo medžiagos juostelė, prie kurios prisiūtas tokio dydžio pamušalinės medžiagos kišenės maišelis, kokio gylio norima turėti kišenę. Prisiuvus antkišenį ir medžiagos juostelę, iš blogosios pusės kišenė prakerpama, nepaliečiant nei antkišenio, nei juostelės (11 pav.). Prakirpimo galai įstrižai įkerpami siūlės link. Medžiagos juostelė su pridurtu pamušalu išverčiama į blogąją pusę, siūlė, ją atlenkus į apačią, sulaidoma, o juostelė taip sulenkiama, kad susidarytų siauras kantelis. Šis kantelis pridaigstomas ir ir prisiuvimo linijoje prisiuvamas.

 

 

Kišenės   Kišenės
16 pav.   17 pav.

 

 

Antkišenis nulenkiamas į apačią, pridaigstomas, ir tiksliai per prisiuvimo siūlę nusiuvamas mašina (17 pav.). Kartu prisiuvama ir antroji kišenės dalis. Sutvarkoma vidinė kišenės dalis ir, darbą visiškai baigiant, iš gerosios pusės sutvirtinami abu kišenės galai.

 

Uždėtinė kišenė su antkišeniu

 

Kaip pasiūti antkišenį, buvo rašoma aukščiau. Taip pat siuvama kišenė su pamušalu. Kišenė prie drabužio prisiuvama mašina. Jeigu siūlė eina toliau nuo krašto, tai patys kraštai dar prisiuvami paslėptu dygsniu. Antkišenis prisiuvamas 1 cm aukščiau kišenės (18 pav.).
Antkišenis užlaidomas žemyn, šonai keliais paslėptais dygsniais sutvirtinami rankomis arba dar kartą persiuvama mašina truputį žemiau prisiuvimo linijos (19 pav.).

 

 

Kišenės   Kišenės
18 pav.   19 pav.

 

 

Kišenė siūlėje

 

 

Labai nesunku įsiūti kišenę į šoninę siūlę. Viena kišenės maišelio dalis prisiuvama prie užpakalinio siūlės krašto prie pat sulenkimo (20 pav.). Kita kišenės maišelio dalis atlenkiama ir prisiuvama prie priekinio siūlės krašto (21 pav.). Pagal visą kišenės angos ilgį pridaigstoma juostelė; kraštas nusiuvamas mašina iš gerosios pusės arba rankomis atbuliniu dygsniu (22 pav.).

 

 

Kišenės   Kišenės   Kišenės
20 pav.   21 pav.   22 pav.

 

 

Baigiant darbą, kišenės maišelis sudaigstomas ir susiuvamas. Į kelnes ir sportinio tipo sijonus daugiausia siuvamos įstrižos šoninės kišenės (6 pav.).

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama