Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 


Užtrauktukus nesunku įsiūti laikantis šių patarimų. Pridaigstomas užtrauktukas patempiamas, o medžiaga laikoma kiek laisviau (jokiu būdu negalima jos įtempti). Taip įsiūtas užtrauktukas atrodys nepriekaištingai. Medžiagos kraštai plačiai palenkiami.

Užtrauktukas įsiuvamas siuvamosios mašinos kojele, skirta kraštams palenkti (1 pav.). Ja patogu siūti, nes ji vienpusė ir prieina arti užtrauktuko. Užtrauktuko galas prisiuvamas smailu galu arba horizontaliai. Prieš siuvant mašina, užtrauktukas pridaigstomas prie medžiagos. Pradedama ir baigiama siūti užtrauktuką atitraukus, kad netrukdytų užraktas. Užtrauktuko juostelė rankomis pridaigstoma prie medžiagos.

 

 

užtrauktukai
 1 pav.

 

 

Užtrauktuką galima prisiūti ir rankomis (2 pav.). Rankomis jį įsiūti kartais gana patogu, nes sugedusį lengva pakeisti nauju, be to, ne visada turima po ranka mašina, pavyzdžiui, kelionėje. Rankomis užtrauktukas siuvamas mažais dygsneliais už adatos. Taip jį galima įsiūti ir į drabužius iš šilkinių medžiagų, nes jis būna mažai pastebimas.

 

 

užtrauktukai
2 pav.

 

 

Prieš įsiuvant užtrauktuką į tokį drabužio užsegimą, kurio vienas kraštas dengia kitą, viršutinis užmetimas palenkiamas ir sulaidomas į vieną pusę, o užtrauktukui įsiūti prakirpimo galas įkerpamas įstrižai. Taip gaunami apatinis ir viršutinis užmetimai.

Viena užtrauktuko pusė pridaigstoma prie apatinio užmetimo krašto gerosiomis pusėmis į vidų, žiūrint, kad užtrauktuko danteliai per 0,5 cm neprieitų prie pažymėtos siūlės linijos. Daigstant ir siuvant užtrauktukas turi būti atitrauktas. Prisiuvus užtrauktukas užtraukiamas ir pridaigstomas prie viršutinės užmetimo dalies taip, kad jis lygiai gulėtų ir kraštas sutaptų su anksčiau pažymėta linija.

Užtrauktukas gražiai prisiuvamas iš gerosios pusės, stengiantis išlaikyti vienodą atstumą tarp jo krašto ir siūlės linijos (3 pav.). Užtrauktuko gale užmestas viršutinis kraštas įstriža linija prisiuvamas prie apatinio.

 

 

užtrauktukai
3 pav.

 

 

Į kelnes paprastai siuvamas paslėptas užtrauktukas. Apatinio užmetimo sulenktas kraštas turi užeiti po viršutiniu kraštu 0,5 cm. Prie apatinio užmetimo krašto prisiuvama viena užtrauktuko pusė, užtrauktukas užtraukiamas, tada antroji užtrauktuko pusė pridaigstoma prie viršutinio užmetimo ir iš gerosios pusės prisiuvama, išlaikant nuo krašto lygų atstumą (4 pav.).   

 

 

užtrauktukai
4 pav.

 

 

Prakirpimo galas sutvirtinamas, nusiuvant įstrižai keletą dygsnių už adatos arba galas sutvirtinamas, apsukant siūlais.

Dviejų dalių, t.y. apačioje atsegamas užtrauktukas siuvamas į paltus, švarkus ir dažniausiai į striukes (5 pav.). Užtrauktuką patogiau užtraukti, jeigu jis įsiuvamas ne prie pat drabužio apačios. Kad užtrauktukas gerai atsitrauktų, jį reikia siūti nuo apatinio galo. Pats galas dar pritvirtinamas rankomis keliais dygsniais, kad, nuolat traukomas, ne taip greitai atirtų (6 pav.).

 

 

užtrauktukai   užtrauktukai
5 pav.   6 pav.

 

 

Siuvant kišenę su užtrauktuku, jos prakirpimas užtaisomas taip pat, kaip ir kilpos, t.y. po apačia prisiuvama įstrižos pamušalinės medžiagos atraižėlė (7 pav.), tik ji turi atitikti kišenės dydį. Užtrauktukas turi būti tokio ilgio, kokio ilgio yra kišenės prakirpimas. Užtrauktukas prisiuvamas prie pat prakirpimo kraštų (8 pav.). Siuvant viršutinę siūlę, kartu prisiuvama ir kišenė. Bet kokį užtrauktuką, kuris bus ne siūlėje, galima įsiūti tokiu pat būdu.

 

 

užtrauktukai   užtrauktukai
7 pav.   8 pav.

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama