Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 
Kutelius galima padaryti dviem būdais: surišti to paties audinio siūlus arba į pakraštį įrišti kitų siūlų. Kutelių ilgis priklauso nuo siuvinio paskirties. Suknelės paprastai puošiamos trumpais kuteliais, o šalikai – ilgais.

Kuteliai iš to paties audinio daromi taip: imama tanki ir tvirta medžiaga, iš jos krašto ištraukiama kiek reikia ataudų siūlų, likę laisvi metmenų siūlai suimami į pluoštelius ir surišami (1 pav.). Mazgas užtraukiamas prie pat medžiagos krašto. Jis turi gulėti gerąja puse į viršų.

 

 

KUTELIAI
1 pav.
KUTELIAI
2 pav.

 

 

Kuteliai būna dar gražesni, jei kiekvienas surištas pluoštelis padalijamas pusiau ir dar kartą surišama pusė pirmojo pluoštelio su puse antrojo ir t.t. (2 pav.).Darant nerištus kutelius, medžiagoje ištraukiami 2 – 3 ataudų siūlai tokiu atstumu nuo krašto, kokio ilgio norima turėti kutelius (3 pav.). Pagal ištrauktus siūlus audinys apsiuvamas kiaurinio peltakio arba mažais zigzaginiais dygsniais. Tik tuomet ištraukiami visi tarp ištrauktų siūlų ir audinio pakraščio esantys ataudų siūlai. Jie ir sudarys kutelius (4 pav.).

 

 

KUTELIAI
3 pav.
KUTELIAI
4 pav.

 

 

Įverti kuteliai. Šie kuteliai įveriami į jau atsiūlėtą audinio pakraštį. Iš karto įveriama tiek siūlų, kad susidarytų pusė kutelio. Veriama stora adymo adata. Kadangi kuteliai veriami nepertraukiant siūlų, patogu į adatą įverti ilgesnį siūlų pluoštelį (5 pav.). Adata duriama iš viršaus į audinio pakraštį iš gerosios pusės, siūlas apsukamas ant kairės rankos smiliaus, nykščiu prilaikoma adata, vėl duriama į medžiagos kraštą kitam kuteliui, tada siūlai perkerpami ir prie pat audinio surišami.

 

 

KUTELIAI
5 pav.

 

 

Kutelius galima įverti ir kitu būdu. Siūlai sukarpomi dvigubo ilgio negu norima turėti kutelius, paimami trys siūlai, kaip parodyta (6 pav.), arba daugiau, jie sudedami kartu, perlenkiami pusiau ir įveriami į adatą. Adata duriama į medžiagos kraštą iš viršaus į apačią, paskui pro siūlų kilputę, kuri, išnėrus siūlus, tvirtai užtraukiama prie pat medžiagos.

 

 

KUTELIAI
6 pav.

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama