Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

 


Aikšte eina moteris, kurios apranga iškart krenta į akis; ji – iki smulkmenų apsirengusi pagal paskutinę madą. Išsiskirdama iš būrio žmonių, ji pritraukia aplinkinių dėmesį, taip pat ir jūsų, ne tik savo  apranga, bet ir savo tobulumu. Jūs susižavėjote? Pavydite?


Ir be reikalo! Iš tikrųjų jos išorinė išvaizda liudija apie jos vidinius kompleksus. Yra mokslas “aprangos psichologija“, kuriame posakis “mados auka“ – ne paplitęs išsireiškimas, o klinikinė diagnozė. Orientacija į ypač madingus daiktus – padidėjusio nepasitikėjimo savimi ženklas, psichologinės priklausomybės nuo svetimos nuomonės, neišvystyto savęs vertinimo jausmas.


Psichologų nuomone, žmogus, kurio kostiumas per daug kruopščiai apgalvotas (visiškai nesvarbu koks, kad ir slidininko!), dažnai tuo stengiasi paslėpti didžiulį nepasitikėjimą savimi ir aprangos pagalba bando įrodyti savo vertę, patraukti į save dėmesį, o kartais ir įtvirtinti savo didybę aplinkiniams.


Pasitikintys savimi, turintys dvasinę pusiausvyrą, įvairių pomėgių žmonės - dažnai rengiasi palyginti paprastai, “be išsidirbinėjimo“ ir nuosaikiai domisi naujomis kryptimis, nesivaiko įžymių prekinių vardų aprangos. Jie puikiai jaučiasi apsirengę tiek senais džinsais tiek ir vakariniu kostiumu.

Be to, už kiekvieno konkretaus stiliaus, kaip vertina psichologai, galima būtų pastebėti tam tikrą sąmoningumo tipą.


Klasikinis stilius. Jo pagrindinė charakteristika – saikingumas ir tradiciškumas suderinant madingas tendencijas be kraštutinumų. Šio stiliaus laikosi pakankamai savimi pasitikintys žmonės, kurie nejaučia padidinto poreikio įrodyti aplinkiniams savo reikšmingumą, ypač aprangos pagalba.


Sportinis stilius. Stambūs funkcionieriai, bankininkai ir kiti turtuoliai, kieno stilius visada buvo “kostiumas – kaklaraištis“, netikėtai pradėjo šluoti parduotuvėse nuo prekystalių sportinę avalynę, sportinę aprangą, kuprines. Taip, žinoma, šiandien sveiko gyvenimo būdo ir jaunatviškumo idėja užkariavo protus, bet tai nereiškia, kad visi pradėjo vesti sveiką gyvenimo būdą. Ši apranga tapo dėvima ne tik sportuojant, bet ir poilsiaujant. Kaip mano psichologai, tame slypi dar vienas “aprūpintų sluoksnių“ siekis susilieti su “nepasiturinčiais“.


“Granž“. “Dėvėto daikto“ stilius – išties sudėtinga užduotis dizaineriams! Jie iškerpa, nukerpa, išplėšo, mirko chlore, glamžo, apgalvotai uždeda dėmes – ir visa tai dėl to, kad “dėvėtas“ stilius (arba “granž“ stilius) prigytų madoje. Nudriskę megztiniai, suknelės, plyštančios per siūles, užnešiotos išvaizdos džinsai užima deramą vietą vedančiųjų dizainerių parduotuvėse ir eilinių butikų lentynose.
Tai iššūkis elegantiškumui, smūgis prabangai, brangiems rafinuotiems audiniams ir nepriekaištingam gaminio atlikimui. Jei lig šiol “aukšto lygio“ pagrindinė taisyklė buvo nesirodyti su ta pačia suknele kelis kartus, tai stilius “bomž“ atvirkščiai skatina dėvėti dažnai tą pačią aprangą, lyg pabrėždamas: mes dėvime vieną ir tą patį drabužį! Juolab visa ši grubi “dėvėta“ apranga kainuoja palyginti brangiai. Kai kurie Levi‘s prekinio ženklo modeliai kainuoja daugiau nei 6 tūkstančiai JAV dolerių! Ši kryptis, dažnai asocijuojasi su “hipių“ laikais, pabrėžtai demonstruojama panieka drabužiams ir iššūkis socialiniai nelygybei.


Egzotinis (etninis) stilius. Indiško, kiniško, arabiško ir kitokio stiliaus motyvai vieniems gali pasirodyti kaip madinga detalė, o kitiems, kaip stilius. Psichologų nuomone, toks stiliaus pasirinkimas liudija neapsakomą norą kelionėms, mintimis pabėgti į egzotines šalis, kur viskas ne taip pilka, kaip aplinkui. Apgaubtas ryškiomis tautinėmis legendomis ir padavimais, egzotinis stilius pabrėžia norą gyventi pasakoje, nukrypti nuo realybės ir patekti į svajonių pasaulį. Bet jis taip pat gali tapti ir priklausomybės ženklu tam tikrai tautinei kultūrai, filosofijai, kaip pavyzdžiui, budizmui.


“Militaristinis“. Chaki spalva, maskuojamasis raštas, artimos karinei aprangai detalės, aukšti sunkūs batai – kai kurias moteris šis stilius ypač vilioja. Nereikia būti psichologu, kad suprastum, kad jame slypi pabėgimas nuo moteriškumo, noras įsitvirtinti tokiose vyriškose savybėse, kaip ryžtingumas ir jėga. Meilės uniformai paslapties įminimą (kaip ir visam vyriškam stiliui) reikėtų ieškoti vaikystėje, perdėtai griežtame tėvų auklėjime, dažniausiai dirbančių karinėse srityse, arba tėvų, kurie svajojo apie sūnų ir išauklėjo dukrą kaip berniuką...


“Country“ stilius. Spalvingas sijonas, laisva palaidinė, papuošta siuvinėjimais arba nėriniais, avalynė be pakulnės, paprasti karoliai, šiaudinė skrybėlaitė - tai natūralūs kaimo stiliaus atributai. Jam charakteringi paprasti, natūralūs audiniai, mieli, nesudėtingi raštai. Šis stilius gali reikšti nostalgiją kaimo gyvenimui arba liudyti apie jūsų pažiūrį į ekologiją. Šiaudinė skrybėlaitė ir kartūninis sijonas, lyg pareiškia kartu su jų savininke: mes ne iš sintetikos, mes – natūralios!


“Fatališka moteris“. Šis stilius amžinas, bet pabrėžiamas šių dienų madingomis detalėmis: avalynė aukšta pakulne, sijonas su skeltuku, gili dekoltė, prisegamos kojinės, kelnaitės “stringai“... Rizikinga peržengti elegantiško saikingumo ribas, moteris – viliotoja, moteris – vampas įsitvirtina, kaip vyriško troškimo objektas. Kaip nepasirodytų keista, šio stiliaus pasirinkimas ne visada liudija apie padidėjusį seksualumą, čia greičiausiai galėtume pasakyti, kad moteris nepastebi savyje kitų privalumų, kuriais galėtų atkreipti vyrų dėmesį ir iššaukti jų susižavėjimą.

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

 

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama