Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

 


Spalva ir darbingumas_The color and performanceŠiuo metu mokslininkai aktyviai bando panaudoti spalvos įtaką žmogaus psichofiziologijai komercinėje ir buitinėje srityje. Yra žinoma, kad kiekvienas žmogus suvokia spalvą savaip, todėl dekoratoriai ir dizaineriai, konstruodami patalpos interjerą visuomet turi įvertinti socialinius demografinius ypatumus - lytį, amžių, profesiją ir t.t. Taip pat yra ir kitos bendros spalvų įtakos žmogui charakteristikos. Kokios nors spalvos vyravimas (arba spalvų derinys) patalpos apipavidalinime sukuria tam tikrą emocinę, dalykinę aplinką. Nedaugelis verslininkų žino, kad interjero spalvinė gama įtakoja žmogaus pasąmonę, turi įtakos ne tik darbuotojų darbingumui, bet ir verslo derybų rezultatams.


Taigi, melsva spalva sudaro palankias sąlygas geresniam informacijos įsisavinimui ir draugiškų santykių įsivyravimui, todėl ji rekomenduojama naudoti verslo derybų patalpos interjere, o artima jai mėlyna, atvirkščiai, neleidžia susikaupti ir mažina personalo darbingumą. Taigi, daugelis vadovų net nenutuokia, kad jo verslo staigaus nuosmukio priežastimi galėtų būti... prabangus šiuolaikiškas biuro remontas, kuriame vyrauja madinga dangaus mėlynumo spalva.


Žalia spalva raminančiai veikia nervų sistemą, praeina galvos skausmas, nuovargis, dirglumas, taip pat mažina kraujo spaudimą.

Raudona didina adrenalino kiekį kraujyje, didina darbingumą ir todėl ypač rekomenduojama lėtiems, suglebusiems žmonėms. Tačiau, raudonos ir žalios spalvos perteklius pasąmonės lygyje paskatina žmoguje norą pasipelnyti, o raudona netgi padidina agresyvumą.

Violetinė spalva pagerina širdies ir plaučių darbą, stiprina organizmo atsparumą ligoms. Tačiau šia spalva neverta piktnaudžiauti, ši spalva yra nuovargio indikatorius. Taigi, jei Jūs panorote įsigyti violetinės spalvos palaidinukę - metas pailsėti .


Patalpoje spalvos perėjimas nuo geltonos iki mėlynos ramina. Rožinėmis grindimis vaikštoma atsargiai, rudomis - drąsiai. Balta liuminescencinė spalva dirginančiai veikia nervų sistemą, o geltonai oranžinė lempų spalva padeda kūrybiniam mąstymui ir gerai nuotaikai.

 
Taip pat pastebėta, kad viešose vietose, kur dažymas apsiriboja balta, juoda ir pilka, lankytojai nesant reikalui per ilgai neužsilaiko. Spalvos gali vizualiai praplėsti patalpos dydį (pavyzdžiui, geltona ir geltonai žalia) arba susiaurinti (raudonai oranžinė). Raudoname kambaryje atrodo 3 - 4 laipsniais šilčiau, negu oranžiniame, o oranžiniame - 3 - 4 laipsniais šilčiau, nei mėlynai žaliame.


Kiekviena spalva turi savyje emocinį krūvį, kurį būtina įvertinti stimuliuojant darbinę veiklą. Taigi, raudonos ir mėlynai žalios spalvų derinys stimuliuoja bendrą darbingumą. Geltona ir geltonai žalia su oranžine pašalina protinį nuovargį, o geltona spalva padeda protinei veiklai. Žydra spalva rekomenduojama vaikų darbo kambaryje, rožinė - suvirintojų, mėlyna - tekintojų ceche. Apibendrinant, darbo metu optimaliausi yra geltonai žali tonai įvairiuose deriniuose ir atspalviuose. Pietaujant rekomenduojami raudonai-  oranžiniai atspalviai, o poilsio metu svarbus ne tiek atspalvis, kiek spalvų dinamika.


Taigi, kokioms spalvoms reiktų teikti pirmenybę įrengiant biurą? Geriausia būtų naudoti geltonus atspalvius, tačiau ne dideliais kiekiais. Didelis geltonos spalvos kiekis skatina perdėtą godumą (kam reikalingi amžinai nepatenkinti savo atlyginimu darbuotojai ar pateikiantys padidintus finansinius reikalavimus partneriai?), o mažas kiekis - stimuliuoja smegenų veiklą ir didina protinio darbo efektyvumą. Saikingas geltonos spalvos kiekis įtakoja sėkmingą derybų pabaigą, kadangi stimuliuoja partnerius surasti kompromisus.

 

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama