Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 


RokokoRokoko priskiriamas 1730 - 1770 metų laikotarpiui, kai valdė Liudvikas XV. Tai paskutinis aristokratiškos kultūros vystymosi etapas, pirminio baroko manieringas ir jausmingas saulėlydis. Verčiant iš prancūzų kalbos “rokoko“ reikštų “kriauklės formos papuošalas“.


Netgi pačiam rokoko kostiumui būdingas kriauklės formos motyvas. Šiame laikotarpyje pilnai keičiasi ir spalvinė gama, atsiranda pastelinių atspalvių audiniai - balti, žydri, rožiniai. Suknelės siuvamos iš atlaso bei satino audinių.


Regento laikotarpiu atsiradę elementai įgauna tolesnį vystymąsi. Po beveik pusės amžiaus pertraukos į madą sugrįžta kupolo pavidalo krinolinas. Sijonas po senovei pasilieka atviru priekiu, kad būtų matomi lengvi apatinės suknelės raukiniai. Suknelės apkraštuojamos spalvotais raukiniais, skoningai išaustos gėlės šilke ar sunkus brokatas derinami su lengvais kaspinais, dengiančiais suknelės priekį ir puošniais nėrinių rankogaliais ant sutrumpintų rankovių.


Madingu siluetu tampa grakšti figūra, siaurais pečiais, laibu liemeniu ir apvalaina klubų linija. Dekoltė suknelėje padidėja, o siauros prie alkūnės rankovės užsibaigia nuostabių nėrinių kaskadais. Pačiu populiariausiu moteriškos suknelės tipu tampa “kontuš“ arba taip vadinama suknelė su “Vatto klostėmis“. Įžymūs dailininkai sukūrė daug paveikslų, kuriuose vaizduojamos moterys dėvinčios šiuos nuostabius drabužius. Suknelė buvo labai patogi, priekyje - atviru kaklu, be prigludimo, krito ant krinolino, o klostės švelniai priglusdavo prie nugaros ir galėdavo baigtis nedideliu šleifu.


Visos suknelės buvo puošiamos kaspinėliais, gėlių puokštėmis, siuvinėjimais ir nėriniais.


Šukuosena šiuo laikotarpiu tampa maža. Garbanos paprasčiausiai sukeliamos į viršų ir pritvirtinamos pakaušyje. Galva papuošiama įvairiais kaspinėliais, gėlėmis, perlų vėriniais.


Vaikiška mada visiškai atkartojo suaugusiųjų. Mergaitė su krinolinu , pailginta talija ir dekoltė, panešėjo į damą miniatiūroje ir taip pat avėjo aukštakulnius siauru smailiu priekiu batelius.


Aksesuarai ir papuošimai naudojami patys įvairiausi. Būtinu aksesuaru tampa vėduoklė, dažniausiai išdailinta Buše ar Vatto. Prancūzija buvo mados skleidėja ir įtakojo visas gretimai esančias (ir ne tik) šalis.


Šaltinis: sarafan.ru

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama