Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

XIX amziaus pabaiga_Turniūrai

 

XIX amžiaus pabaiga. Turniūrai. Paskutiniųjų XIX amžiaus metų mada, kai užgimė ir pradėjo savo viešpatavimą moderno stilius, daugeliu atvejų buvo panaši į XX a. Pirmojo dešimtmečio madą: išlenktas siluetas, moters - nimfos įvaizdis.


Nuo 1870 metų greitai praturtėjusių nuvorišų laikais pradėjo keistis pats gyvenimo stilius, taip pat ir mada. Turtuoliai siekė prabangos viskame, pradedant drabužiais ir baigiant gyvenamųjų patalpų interjeru. Tas laikmetis, kai krinolino epochą pakeitė turniūrai, turi perdėto o kartais ir neskoningo puošnumo antspaudą.


Turniūras (pranc.) - sijonas ant karkaso, pūstas iš nugaros. Pūstumo efektas buvo išgaunamas specialios pagalvėlės pagalba, kuri taip pat vadinosi turniūras ir buvo pakišama po suknele iš nugaros žemiau liemens ant karkaso iš metalinių lankų, banginių ūsų ir t.t...
Sijonas apvilktas ant to karkaso buvo pūstas iš nugaros pusės.


Tų laikų gražuolė - prabangiai apsirengusi aukštuomenės dama. Jos plaukai sudėti ilgomis garbanomis, papildyti šinjonais (dažniausiai dirbtinų plaukų). Ant galvos - paslinkta pakaušio pusėn daili skrybėlaitė su juostomis ir kita puošyba. Elegantiška moteris beveik niekada nesiskirdavo su nedideliu skėčiu nuo saulės, kuris, kaip ir kitos jos tualeto detalės buvo puoštas mezginiais ir raukiniais. Dama apsirengusi prabangia suknele, kurios stuomuo smailia iškirpte ir aukšta klostuota ar dekoruota raukiniais apykakle, standžiai surišamas per liemenį. Suknelės sijonas buvo puošiamas surauktais mezginiais, aksomu, juostomis ir gėlėmis. Madoje taip pat įvairiausi mažmožiai: brangūs pakabukai, medalionai, apyrankės, nėriniai iš aukso. Daugelis estetų laikė šią madą perkrauta, vulgaria ir neskoninga.


Prieš 1880 metus madingas siluetas greitai pasikeitė. Sijonas, kaip ir visa suknelės forma stipriai susiaurėjo. Išnyko turniūras. Tiesa, visiškai neilgam. Jau 1882 metais jis vėl karaliavo ir išsilaikė iki pat XIX a. Paskutinio dešimtmečio.

 

Šaltinis: sarafan.ru

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama