Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

XX amzius pradžia

 


Amžiaus pradžia - tai moderno stiliaus viešpatavimas. Pradžioje architektūroje, literatūroje, grafikoje ir, žinoma, madoje. Kai kurie menotyrininkai kritikuoja moderną už per didelius įmantrumus, manierą ir už pavaizduoto gražaus atvaizdo prasmės nebuvimą. “Linijos dėl linijų“ - beveik kaip keiksmo epitetą daugelis žinovų priskiria modernui.


Linijos moderne įmantriai išlenktos ir nuostabiai užsuktos. Mėgstamiausias stiliaus atvaizdas - pusiau nuvytęs iriso žiedelis. Ir madoje atsiranda trapios moters - gėlelės įvaizdis. Joje beveik nėra nieko materialaus. Ji tapo meno objektu dailininkams. Drabužiai kuriami nuostabiausioms mūzoms ir, kad juos galima būtų dėvėti, žemiškos moterys turi įdėti daug pastangų.


To laikmečio nuostabi dama turi begales apdarų įvairiam paros laikui ir gali apsivilkti juos tik tarnaitei padedant. Jos svajingas žvilgsnis; jam sukurti vietoj tušo moteris naudoja smulkiai grūstą anglį. Balta oda beveik permatoma, šiam efektui būtina pudra iš kviečių krakmolo. Damos šukuosena aukšta, vešlūs plaukai suguldyti Marselio bangelėmis (Marselio Grato garbei - dar 1872 metais pasiūliusiam spaustukus plaukų garbanojimui). Ant galvos didžiulė skrybėlė, papuošta ilgomis plunksnomis, dirbtinėmis gėlėmis ir nėriniais.


Damos vilkėjo sukneles iš plonų šviesių audinių su gausybe nėrinių. Tampa populiarūs platėjantys sijonai su palaidinėmis, švarkeliai, paltai. Tuo pačiu atsiranda nauja figūros laikysena primenanti lotynišką raidę “S“. Viršutinė figūros dalis lengvai palenkta į priekį, pilvas įtrauktas, o apatinė kūno dalis tartum truputį atitraukta atgal. Tai buvo pasiekiama specialaus korseto dėka, suveržiančio liemenį iki madingos apimties (apie 55 cm.). Nežiūrint į tai, kad prieš korsetus aktyviai pasisakydavo gydytojai, daugelis moterų buvo pasiryžusios vaikščioti apsivilkusios šarvus 10 - 15 cm siauresnius už normalų liemenį.

Rankose nimfos laikydavo dideles prabangiai išpuoštas vėduokles, skėčius ir rankines. Iš papuošalų labai populiarūs buvo perlai, o taip pat gėlių ir vabzdžių pavidalo sagės.

 

Šaltinis: sarafan.ru

 

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama