Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

 

Nepavargstu kartodamas, kad mes gyvename žodžių pasaulyje tame pačiame lygmenyje kaip ir daiktų. Žodžiai turi magišką galią ir ši galia valdo mus. Įsakymo žodžiai, nuosprendžio žodžiai, diktoriaus, skaitančio naujienas žodžiai – mūsų gyvenimas taip priklauso nuo jų, jog stovintys už jų faktai blanksta ir praranda savo svarbą. Psichologo kabinete žodis taip pat turi lemtingą reikšmę ir tuo pačiu labai efektyvus instrumentas. Ar dažnai darbus lydi žodžiai?


Žavesys ir kerai_Charm and enchantmentBūtent todėl reiktų skirti ne ką mažesnį dėmesį žodžiams, kuriuos mes ištariame, nei daiktams, kuriais mes apsupti.

Bet šiandien mes atkreipsime dėmesį ne į tuos grėsmingus ar iškilmingus žodžius, kurių pagalba galima įsakyti stoti pulkams į kovą. Šiandien mūsų akiratyje lengvi ir nuoširdūs, tyri ir džiaugsmingi žodžiai, tie žodžiai, kurių pagalba galima nerti nėrinius, o galima pakerėti. Nekaltos ir galingos replikos – komplimentai.


Daugelį domina, kaip pasakyti komplimentą. Kodėl domina? Todėl, kad visi žino, jog trys sėkmingi komplimento žodžiai sugeba pasiekti didesnį rezultatą, nei tūkstantis tikslių, bet nuobodžių aiškinamųjų žodžių.


Prieš atskleidžiant mažas paslaptis, norėčiau Jus perspėti – komplimentas galinga jėga. Rankos, laikančios šį ginklą, turi būti švarios! Jei Jūs griebiatės meilikaujančių žodžių vien paskatinti savanaudiškų tikslų, paprasčiausiai jumis niekas nepatikės. O jei patys patikliausi ir patikės – tai kokia nauda, verta apgaulės?! Pagalvokite apie kita; kiek gali suteikti džiaugsmo nuoširdus ir šiltas žodis! Kiek daug džiaugsmo Jūs galite suteikti žmonėms – artimiems, kolegoms ir atsitiktinai sutiktiems – jei nepasikuklinsite tik pagirti tai, kas Jums juose patinka.

Taigi, jei Jūs norite suteikti žmogui malonumo:


Venkite formalumo


Tokios formuluotės, kaip “Jūs kerinti“, “Jūs šiandien nuostabiai atrodote“ jau tiek nudėvėtos, kad tapo pasisveikinimo forma, nors ir visai maloni. Kaip ir klausimas: “Kaip reikalai“, į šių žodžių esmę niekas neįsigilina. Jūs gi iš tikrųjų nepradėsite pasakoti, kaip klostosi reikalai?! Visai kas kita pastebėti ką nors konkretaus, paaiškinti, kodėl tai Jums sudarė tokį įspūdį. Toks dėmesys gali pasiekti širdį.


Raskite tai, kas tikrai Jums patinka


Ši išmintis jau tapo nuvalkiotu posakiu, bet nenustojo galiojusi. Nes ji suteikia keturis privalumus: Jūs būsite nuoširdūs pagirdami, nes kalbėsite tikrai nuoširdžiai; geriau pažinsite šį žmogų, juk patrauklumo paieška žmoguje pareikalaus neabejingo požiūrio; niekada nesuklysite, nes išsakysite savo tyras mintis;


Žavesys ir kerai_Charm and enchantmentNaudokite “atviras“ replikas


Moksle apie komunikacijas “atvirais“ vadinami klausimai, kurie pareikalauja išplėstinio atsakymo, o ne tik “taip“ arba “ne“. Visi apmokyti komunikacijos žmonės (taip pat mandagūs) plačiai tai taiko praktikoje.

Jei Jūs sakote: “Kokia nuostabi Jūsų suknelė“, tai paliekate pašnekovei galimybę paprasčiausiai nusišypsoti ir linktelti galva, paliekant Jus nežinioje (ar tai buvo jai malonu, ar paprasčiausiai tai minimalus mandagumas įkyriam pašnekovui. Kitas reikalas jei paklausite: “Kur Jūs įsigijote šį grožį?“, “Kaip Jums pasisekė tai pasiekti?“ ar “Kaip Jūs parinkote tokį spalvų derinį?“. Tuo atveju Jai reikės nors minimaliai su jumis pabendrauti.


Ieškokite tai, ko nepastebėjo kiti


Kiekvienas, žinantis savo vertę žmogus, žino ir savo privalumus. Žinoma, ilgakojei gražuolei bus malonu eilinį kartą išgirsti pagyras dėl Jos nuostabių kojų, kaip ir eruditą akiniuotį džiugins eilinį kartą žavintis jo aštriu protu: “Iš kur Jūs tiek daug žinote?“. Bet šiuos komplimentus Jie jau daug kartų girdėjo ir jei nepriprato prie jų, tai išmoko pasipriešinti, neprarasdami galvos. Jei atkreiptumėte dėmesį į smulkius privalumus, apie kuriuos oponentas galbūt net nenumano, galėtumėt nudžiuginti žmogų ir priminti jam, kad jis neišsemiamas, kaip visata. Tokio tipo pastabos “Gražios ausys“ ar “Plastiškos plaštakos“, tai aukščiausio lygio pilotažas komplimentų mene.


Atkreipkite dėmesį į dvasinius privalumus


Žmones kur kas daugiau džiugina, kuomet juose vertinamos ne išorinės, o dvasinės ir intelektualinės ypatybės. Todėl, jei jūsų pašnekovas pokalbio metu davė suprasti apie savo valingumą, fantaziją, drausmę ar darbštumą – nepraleiskite progos leisti jam pajusti, kad tai Jūs pastebėjote ir vertinate.


Štai tokios mažos žodinių kerų gudrybės, kurios vadinamos – komplimentu. Kaip ir visuomet, daugelis žmonių arba jau tai naudoja negalvodami apie juos, arba nesugeba jų deramai pritaikyti. Jeigu Jūs norite save pakeisti į gerąją pusę, tai kas gali Jums sutrukdyti? Praktikuokitės, pagirkite vertus to, nerkite iš komplimentų nėrinius, bet niekada nenaudokite jų tinklams ar žabangoms regzti.

 Šaltinis:
Vladimir Jefimov

 

 

 

 

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama