Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

 

Šiemet festivalis "Mados infekcija" vyko naujoje erdvėje – Nacionalinėje dailės galerijoje.

Festivalis Mados infekcijaKovo 25, 26, 27 dienomis Vilniuje jau dešimtą kartą vyko festivalis „Mados infekcija“. Kolekcijas pristatė 24 dizaineriai iš Lietuvos, Danijos, Ispanijos, Vokietijos, Latvijos ir Rusijos. Naujoje erdvėje jubiliejinis festivalis apjungė naujausius mados kolekcijų pristatymus, temines fotografų parodas bei video instaliacijas.

Savo kūrybą „Mados infekcijoje“ šiemet pristatė Lietuvos dizaineriai: Agnė Kuzmickaitė, Egidijus Sidaras, Gabrielė Januškevičiūtė, Giedrius Paulauskas, Giedrius Šarkauskas, Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė, Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė, Kristina Kruopienytė, Ramunė Strazdaitė, Sandra Straukaitė, Vitalis Čepkauskas, Diana Paukštytė, Eglė Žiemytė, Olga Prytkova ir Ina Polotniak.

Pirmą kartą festivalyje kolekcijas pristatė naujų mados pasaulio talentų konkurso „Injekcija“ nugalėtojos Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiutė, Dovilė Kaušakytė ir Eglė Mazecaitė bei Vidminta Stasiulytė.

 

Agnė Kuzmickaitė laikoma viena daugiausiai žadančių Lietuvos dizainerių. Jos drabužiai – aiškios konstrukcijos ir lengvų formų. Kūrėjai svarbi pati drabužio idėja, jai įspūdį daro „unisex” stilius. „Šioje kolekcijoje įgyvendinsiu pastarųjų metų savo kūrybinius ieškojimus, kuriuos įkvėpė kasdienybė ir joje pasitaikantys objektai“, - sako A. Kuzmickaitė.

„Mados infekcijos“ debiutantė Vidmina Stasiulytė – viena iš talentų konkurso „Injekcija“ nugalėtojų. „Kolekcijos „Fast forward“ ašis – laiko deficitas. Drabužiai pradedami ir baigiami kurti iškarpomis, vadinamaisiais lekalais. Vieni išdidinami, kiti sluoksniuojami, rūbai tarsi subyra į fragmentus“, - pasakoja V. Stasiulytė apie savo kolekciją.

Liga Banga – viena garsiausių jaunųjų kaimyninės Latvijos dizainerių. „Mados infekcijoje“ ji pristato kolekciją „Deform“. Dizainerės teigimu, kolekcijos koncepcija – neigti vyraujančią madą, kurios esmė – paprastų modelių kūrimas. Ji siūlo remtis ir pirmenybę teikti pačiam modeliui. Kolekcijoje L. Banga žaidžia su forma, kuria skulptūriškus siluetus ir, anot jos, deformuoja grožio kanonus.

Pernai debiutavusi „Mados infekcijoje“ Eglė Žiemytė lieka ištikima paltui. „Stengiuosi sukurti ne tik įdomų dizainą, bet ir pritaikomumą kasdieniniame gyvenime. Ieškau įdomių konstrukcinių ir techninių sprendimų“, - pasakoja E. Žiemytė apie kolekciją „D.EFECT. moss ( I screem! )”.

 

Drabužių dizaineris ir kostiumų dailininkas Egidijus Sidaras „Mados infekcijoje“ pristato kolekciją vyrams ir moterims „Žuvys“.

 

Jurgita Januškevičiūtė–Žiugždienė festivalyje „Mados infekcija” dalyvauja devintą kartą. Šiemet ji pristato kolekciją „Erdvė”. „Kiekvienas žmogus turi savo asmeninę erdvę, o drabužis yra pati mažiausia žmogaus asmeninė erdvė“, - taip savo kolekciją apibūdina dizainerė.

 

Martin Lamothe“ - dizainerės iš Ispanijos Elenos Martin prekės ženklas. Anot autorės, kolekciją „Mud eaters“ įkvėpė dailininko Marcel Dzama darbai. Pristatymas žiūrovus perkels į militaristinio atspalvio dailininko paveikslus, kupinus siurrealistiškų šokėjų, laisvamaniškų studentų ir antropomorfiškų būtybių. Kolekcijos ašis – švelnūs, jaunatviški, įvairiaspalviai šilko audiniai, kontrastuojantys su purvinų, tamsių atspalvių, menkai išdirbtais odos akcentais, simbolizuojančiais gamtą ir karo temą.

 

Diana Paukštytė sako, kad kolekcija „In&Jan“ sukurta ekspromtu. Kūryba prasideda tik uždėjus medžiagą ant manekeno. Improvizuodama dizainerė naudoja sudėtingas drapiruotės ir klostavimo technikas. Kolekcijoje dominuoja dinamiškos priešybių poros: spalvos – tamsios ir ryškios, audiniai – lygūs ir drapiruoti; formos – ovalios ir tiesios, elementai – harmoningi ir destruktyvūs, linijos – simetriškos ir asimetriškos.

 

Šiemet Kristinos Kruopienytės kolekcija pilna sarkazmo visuomenėje egzistuojančiam sureikšmintam kūno kultui. „Racionalieji įsitikinę, kad tobulų žmonių nebūna, diplomatiškieji mano, kad tobulumą kiekvienas suvokia individualiai, o aš galvoju, kad siekti būtų naudinga, bet...“, - sako K. Kruopienytė.

 

Skulptorius, juvelyras, dailininkas simbolistas ir drabužių dizaineris Vitalis Čepkauskas „Mados infekcijoje“ pristato kolekciją „Neromantika“. „Tai pasaulėjauta, kuriai nebūdingas tikrovės idealizavimas, svajingumas ar jausmingumas; tai, kas nepatraukia paprastumu, nežadina pakilumo ar heroizmo“, - pasakoja V. Čepkauskas.

 

Dizainerių duetas Olga Prytkova ir Ina Polotniak kūrybinę draugystę pradėjo Vilniaus dailės akademijoje, o savo pirmąją kolekciją sukūrė 2008-aisiais. Tais pačiais metais sudalyvavo jaunųjų mados talentų konkurse „Injekcija“, kur laimėjo galimybę dalyvauti „Mados infekcijoje 2008“.
„Kolekcijos pagrindas – MATRIOŠKOS principas, bet mes jį interpretuojame kaip vaikščiojantį garderobą. Garderobas – kaip ginklas, kaip žaislas nuotaikai pakelti. Kolekcijoje stengėmės sumaišyti azarto jausmą (kai lauki ir atidarai lėlę po lėlės) ir spalvotą atsinaujinimo nuotaiką. Kolekcija skirta moterims dėvėti ir vyrams stebėti“, - taip mados kūrėjos pristato savo koncepciją.

 

„Mados infekcijos“ kūrybos vadovė Sandra Straukaitė apie savo kolekciją:
kapucinas, davatka, kunigas, šventoji, klapčiukas, kvazimodas, vienuolė, našlė, elgeta, jaunoji, begėdė, atsivertėlis, asketas.  


 

Dovilė Kaušakytė ir Eglė Mazecaitė – vienos iš mados talentų konkurso „Injekcija“ nugalėtojų. „Kolekciją darbiniu pavadinimu „Kauno žmona arba senovinės kupiškėnų vestuvės“ inspiravo vestuvinis moters ansamblis: dėvėtas XVIII a.pab.-XIX a. ir toks, kokį jį matome šiandien – įtakotas specifinės bendruomeninės estetikos sampratos. Tai odė senovinių vestuvių rimčiai bei nūdienos absurdo satyra. Ir atvirkščiai“, - sako jaunos dizainerės.

 

Giedrius Šarkauskas „Mados infekcijoje“ pristatė drabužių iš lino kolekciją. „Chaplin“ – geros nuotaikos, pozityvios energijos užtaisas, atspindintis groteskišką gyvenimo tempą, po pokštu paslėptą lyrizmą, o tuo pat metu ir dizainerio vidines nuojautas“, - sako G. Šarkauskas ir ragina juodą – baltą įsivaizduoti spalvotai.

 

Kūrybinis kolektyvas „LT-identity“ „Mados infekcijoje“ pateikia XX a. pradžios lietuvių erotikos tematika sukurtų drabužių kolekciją „Obsceniška“. Įkvėpimo kūrėjai sėmėsi lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriuje, kuriame surinktos išsamios talalinių – satyrinių liaudies dainų – kolekcijos.

Grafinių išraiškos priemonių atskaitos tašku tapo augaliniai motyvai, kurie Lietuvoje siejami su vyriškumu ar moteriškumu – ąžuolas, rugiai, rūtos ir lelija. Dizainerės I.Ševiakovaitė ir J.Rimkutė pasirinko natūralius audinius – liną, medvilnę, čia dominuoja ryškios spalvos ir kvepia pavasariu.

 

Ramunė Strazdaitė savo kolekcijoje primena apie laikus, kai moterys buvo gražios ir moteriškos; kai joms nereikėjo uždirbti viso pasaulio pinigų, nereikėjo būti stipresnėms, protingesnėms ir sėkmingesnėms už vyrus; kai joms nerūpėjo svaiginančios karjeros viražai.

„Po šimto metų moterys vėl grįžta prie ištakų. Kolekcija leidžia joms jaustis trapioms ir pažeidžiamoms, silpnoms ir atsipalaidavusioms. Gražioms ir moteriškoms – kas jau buvo pamiršta, kovojant dėl lygių teisių, dėl didesnių atlyginimų, dėl aukštesnių postų. Kažin ką padarytum, kad rastum kelią atgal. Kad leistum sau vilkėti laiko ir meilės reikalaujančius šilko ir vilnos drabužius, neryškius, tačiau sudėtingus. Kad turėtum kantrybės ir fantazijos derintis prie veido kepuraites ir skrybėles. Rūbai plaikstosi, ilgi sijonai ir suknelės tyliai čeža, kai pro šalį praeina praėjusio šimtmečio moteriškumas“, - pasakoja dizainerė apie kolekciją „Moters portretas“.

Gabrielė Januškevičiūtė festivalyje dalyvauja nuo 2003-ųjų. Šiemetinės kolekcijos idėja – donorystė. “Dono” išvertus iš lotynų k. reiškia „dovanoju“. „Noriu atkreipti visuomenės dėmesį į donorystę ir paskatinti žmonių pritarimą organų dovanojimui po mirties“, - sako dizainerė.

„Taip pat šia kolekcija noriu paskatinti ir dvasinę donorystę: geranorišką, nesavanaudišką bendravimą, bendradarbiavimą, pagalbą, kūrybą, idėjų apykaitą – visa tai, iš ko gimsta nauja, pozityvi kokybė.

 

Vyriško džinsinio stiliaus kūrėjas Giedrius Paulauskas apie savo kolekciją „Noname/be vardo“:
„Trečiadienis 17.45.
Pasukome į vakarus. Kitoks žemės kvapas. Tai yra 4 mylios nuo jūros. Čia jau 3 savaitės. Liepos 1 -oji ....Smėlis ir dulkės. Rankos mėlynos. Tau viskas atrodytų keista. Kaip siurrealistinės scenos statistas. Į pievą įkritęs. Daugiau negu tikrovė. Supainiotas realybėje. Aš tikiuosi...
Ačiū už siuntinį. Linkėjimai.“

Konkurso „Injekcija“ nugalėtojos Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė pristato moteriškų drabužių kolekciją, įkvėptą abstrakčios būsenos – infantilumo. Pagrindinė idėja – atskleisti moters vidinę kovą tarp vaikiškumo ir moteriškumo, pabrėžiant jos individualumą. Kolekcijoje atkartojamas meškiuko motyvas (forma, grafika, akcentais) ir dryžuotumas (kuris savo spalvomis pabrėžia vaikiškumą). Įkvėpimas spalvynui – karuselė, ledai, ledinukai.

Menininkas, provokuojančių performansų kūrėjas iš Rusijos Andrej Bartenev į „Mados infekciją 2010“ atvežė „Vilties burbulus“. Taip vadinasi naujausias jo performansas, specialiai šiam festivaliui perkurtas į pseudo-kolekcijos pristatymą.


 

 

Informacija iš:

DELFI.TV rubrikos - Stilius.

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Ar jau atnaujinate pavasarinį garderobą?

Taip, jau pradėjau siūtis
Ne, tuoj bus žiema :)
Laukiu pavasarinių kolekcijų


Facebook

Draugai

Reklama