Siuvimas

SIUVIMAS

ĮVAIRŪS

STILIUS, MADA

ĮVAIZDIS

ĮVAIRENYBĖS

KOLEKCIJOS

FORUMAS

NUORODOS

Paauglystės amžius – “veržlumo ir audrų“ metas. Jaunas žmogus pats ieško draudžiamų dalykų, kad vėliau juos galėtų pažeidinėti.

     
     Apranga – tokia pat svarbi žmogaus išorinės išvaizdos dalis, kaip veidas ir akys. Jei moters apranga skirta pabrėžti jos grožį ir žavesį, vyriška – galią ir jėgą tų, kas ją dėvi, tai vaikiška apranga pirmiausia išreiškia meilę, kurią tėvai jaučia savo mažyliui. Ir šis emocinis perteikimas palyginti ilgai vyrauja vaiko aprangoje – iki tol, kol augantis vaikas nepradės maištauti, išreikšdamas savo savarankiškumą. Štai čia ir prasideda šeimyninės “kovos“ dėl to, ką pirkti ir ką dėvėti. Kad to galėtume išvengti, turime žinoti vaiko ir paauglio psichologijos pagrindus.


    Naujagimiai – visiškai priklauso nuo tėvų, taip pat ir aprangos pasirinkime. Kūdikis iki metų amžiaus visiškai abejingas aprangai, šiuo gyvenimo laikotarpiu žmogaus suvokimo sistema tik formuojasi. Visgi nederėtų kūdikio rengti labai ryškiais drabužiais, nes ryškios spalvos gali sukelti mažyliui emocinį dirglumą. Geriau būtų pasirinkti švelnius, šviesius atspalvius. Be to, naujagimių drabužėliai turėtų būti pakankamai patogūs rengiant mažylį.


    Vienerių metų mažylis aprangos atžvilgiu jau demonstruoja savo savarankiškumą ir gali kategoriškai atsisakyti dėvėti kai kurias jam nepatinkančias kelnes ar suknelę. Be to, šiame amžiuje mažylio apranga neturėtų būti perdaug sudėtinga. “Bereikalingų“ sagų ir užrišimų poveikis daugeliui vaikų net iki 3 – 5 metų tiesiog kankinantis.


    Tarp 3 ir 5 metų vaikas tampa dėmesingesnis savo aprangai. Šiame laikotarpyje įsisavinami spalvų pavadinimai. Tai didelis žingsnis į tai, kaip išreikšti save pasirenkant aprangos spalvinę gamą. Šio amžiaus vaikai, kaip ir truputį vyresni, vertina raudonos, rožinės ir purpurinės spalvos atspalvius. Tai šiltos ir jausmingos spalvos. Juos vilioja ir žalsvai melsva (turkio) spalva. Ji, atvirkščiai, veikia raminančiai. Tamsios spalvos: juoda, tamsiai ruda, tamsiai pilka, tamsiai mėlyna – vaikų suvokiamos, kaip negatyvios. Vaikui vistiek, kad ant tamsios spalvos ne taip matosi purvinos dėmės ir sunkiau tokius drabužius išteplioti. 5 – 6 metų amžiaus vaikai jau sugeba įvertinti kai kuriuos originalius dizainerių atradimus. Šiandien daugelis vaikiškos aprangos dizainerių siūlo tokias madingas linijas, kaip “tėvas – sūnus“ arba “mama – dukra“. Vaikiško ir suaugusio kostiumo elementai juose besąlygiškai persipina, kas labai patinka tokio amžiaus vaikams – suaugusiųjų pamėgdžiojimas suteikia jiems neapsakomą malonumą.


    Tarp 7 – 10 metų galima jau sutikti tikrų mados žinovų, kurie puikiai susigaudo mados kryptyse ir žino kokią aprangą ir kada dėvėti. Palaipsniui vaikas tampa vis mažesniu konformistu aprangos klausimais.


    10 – 12 metų vaikų aprangos pasirinkimas kartais būna gana netikėtas. Tai siejama su savarankiškumo vystymusi ir vis daugiau laiko užimančiu bendravimo su bendraamžiais įtaka. Tai kartais įtakoja kiemo mados atsiradimą, kai visa draugų kompanija netikėtai apsirengia vienodais sportiniais marškinėliais. Atsiranda susidomėjimas “fanatų“ apranga, tokių, kaip “Žalgiris“ arba “gotų“. Į tai reiktų reaguoti supratingai, nes visos šios aistros aprangai ne kas kita, kaip savotiškas vaiko socialinio proceso atspindys ir jo aistringas noras parodyti savo priklausomybę kokiai nors “grupuotei“.


    Paauglystės amžius – “veržlumo ir audrų“ metas. Jaunas žmogus lyg pats ieško draudžiamų dalykų, kad vėliau juos galėtų pažeidinėti. Tai atsispindi ir tame, kad tineidžeriai dažnai teikia pirmenybę iššaukiančiam aprangos stiliui. Šios aprangos esminiu motyvu tampa aplinkinių dėmesys. Pavyzdžiui, priartėjimas prie “punk“ stiliaus (juoda odinė striukė, marškinėliai, kuriuose dažniausiai vyrauja užrašai, suplėšytos džinsinės kelnės, avalynė masyviais padais ir keletas auskarų ausyse, nosyje ir t.t...) – tai aiškiai išreikštas protestas. Apranga lyg šaukia: “Aš čia, o Jūs į mane nekreipiate dėmesio. Na, tai aš Jums parodysiu!“ Laikui bėgant “punk“ stilius, atsiradęs septintajame dešimtmetyje prarado savo ryškumą. Prie jo priprato. Beveik visi jo elementai, išskyrus nešvarumus, leistini kasdienėje jaunimo aprangoje, ir ne tik jaunimo. Šiuolaikinių paauglių aprangoje vis daugiau tampa aktualus perdėtai pabrėžtas laisvas sportinis siluetas ir tokia pat sportiška turistinės išvaizdos avalynė.


    Vyresni, kaip 17 – 19 metų jau rimtai pradeda mąstyti dėl savo vietos gyvenime ir jų aprangoje pradeda ryškėti pozityvūs motyvai. Daugelis jų stengiasi eiti koja kojon su avangardine “suaugusiųjų“ mada.

Šaltinis: www.nanya.ru          
    

 

 

 

 

 

Straipsnį parengė:

Vieta jūsų įmonės reklamai:
www.jūsų įmonė.lt

 

Grįžti į
Komentarus rašyti gali tik registruoti svetainės vartotojai. Registruotis

Registruotis
Pamiršau slaptažodį

Apklausa

Šiuo metu aktyvių balsuoklių nėra

Facebook

Draugai

Reklama